Göçmen kaçakçılarına şok darbe!

Göçmen kaçakçılarına şok darbe!.19847
  • Giriş : 10.02.2009 / 21:04:00

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde suç örgütü kurarak göçmen kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 11 kişiden 8'i tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, Aydın'ın Kuşadası ve Söke ilçeleriyle İzmir ve Antalya'da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda, ''teşekkül halinde göçmen kaçakçılığı'' yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 11 kişi, Kuşadası Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi.

''Suç örgütü kurmak'', ''örgüt yönetmek'', ''örgüte üyelik'', ''göçmen kaçakçılığı'', ''suça azmettirmek'', ''görevi kötüye kullanmak'', ''rüşvet almak, vermek'' suçlamalarıyla mahkemeye çıkarılan 11 kişiden A.Ç, S.Y, H.Ç, F.A, M.Y, S.Y, A.D ve E.Y tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğerleri ise serbest bırakıldı.

Öte yandan, Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, yaptığı yazılı açıklamada, örgütle bağlantılı olan 4 kişinin daha arandığını bildirdi. Zeybek, örgütün, Kuşadası'nda müteahhit ve turizmcilik yapan ve 26 Ocakta Pananos sahilinde cesedi bulunan Yunus Cenk Gölgeler'in (32) öldürülmesiyle bağlantısının araştırıldığını bildirdi.

Aydın Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, dün, Kuşadası, Söke, İzmir ve Antalya'da eş zamanlı düzenlenen operasyonda, 11 kişi gözaltına alınmış, 3 jet ski, 1 şişme bot, 13 cep telefonu, 3 gram esrar, 1 kuru sıkı tabanca, 5 fişek ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*