Göçmenlere 'dönüşte et getirmeyin' uyarısı

Göçmenlere 'dönüşte et getirmeyin' uyarısı.12531
  • Giriş : 21.12.2007 / 00:03:00

Kapıkule Sınır Kapısı'nda yolcular, Kurban Bayramı'ndan sonra yurda beraberinde kurban eti getirmemeleri konusunda uyarılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gümrük yetkilileri, yolcuların getirdikleri etlere ülkeye sokmalarına izin verilmeyeceği için el konulacağını kaydetti.

Yetkililer, bu nedenle gümrüğün değişik yerlerine astıkları yazılarla yolcuları, ülkeye et ve et ürünü getirmemeleri yönünde uyardıklarını bildirdi. Edirne'de, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan, son 24 saatte, 625 araçla 7 bin 300 yolcu yurtdışına çıktı. Kapıkule Sınır Kapısı yetkilileri, Kurban Bayramı dolayısıyla yurtdışına çıkan araç sayısının normal günlerin iki katına ulaştığını belirtti. Kapıkule'den çıkmak için gümrük işlemlerini yaptıran Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinden Sezgin Bahar, Kurban Bayramı'nı, eşi ve iki çocuğuyla birlikte Bulgaristan'daki yakınlarının yanında geçireceğini söyledi. Bahar, bayramı uzun süredir görüşemedikleri yakınlarıyla geçirecekleri için mutlu olduklarını ifade etti.

D-100 karayolunun Bolu Dağı Abant kavşağında ve TEM otoyolunun Bolu Dağı tünelinde etkili olan sis sebebiyle görüş mesafi 15 metreye düşünce trafikte yoğunluk yaşandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious