Göçük altında kalan işçi öldü

Göçük altında kalan işçi öldü.16319
  • Giriş : 29.03.2008 / 18:28:00

İzmir'in Çiğli ilçesinde, atıksu hattı döşeme çalışmaları için açılan kanalda oluşan göçük altında kalan 3 işçiden biri öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) adına çalışma yapan taşeron firmanın Anadolu Caddesi Harmandalı Kavşağında atıksu hattı döşemek için açtığı kanalda, su borusunun patlamasıyla göçük meydana geldi. Toprağın üst kısmında kalan Hikmet Tezkorkmaz ile Metin Çürük isimli işçiler çevrede bulunanlar tarafından kurtarıldı. Metin Çürük'ün babası Abdullah Çürük ise toprağın altında kaldı.

Patlayan borudan akan su nedeniyle toprak kısa sürede çamur haline dönüşürken, durumun bildirilmesi üzerine Sivil Savunma ve İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı Arama Kurtarma Sağlık (AKS) 110 ekipleri, kısa sürede olay yerine gelerek kurtarma çalışmalarına başladı.

Toprak altındaki Abdullah Çürük'e ulaşıldığında, öldüğü anlaşıldı. Çürük'ün toprak altında çıkarılması için süren çalışmalar sırasında, kanalda meydana gelen yeni göçükler, çalışma yürüten ekiplerin zor anlar yaşamasına neden oldu.

5 çocuk babası Çürük, toprak altından çıkarıldı. Çürük'ün üzerinde 50 YKr parayla cep telefonu ve 1 paket sigara bulundu.

Göçükten kurtulan Metin Çürük, babasının ölümü üzerine sinir krizleri geçirdi.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, çalışmalar sırasında göçüğe karşı tedbir alınmadığı yönündeki iddiaların da incelendiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious