Göçük altında kalan işçi öldü

Göçük altında kalan işçi öldü.10258
  • Giriş : 19.04.2009 / 08:35:00

Burdur Mehmet Akif Üniversitesi'nin yeni yerleşke alanındaki veteriner fakültesi inşaat alanında süren kanalizasyon kanalı çalışmasında meydana gelen toprak kayması sonucu 1 işçi göçük altında kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tahir Altay'ın kurtarılması için başlatılan arama kurtarma çalışmalarından 8 saat sonra Altay'ın cesedine ulaşıldı.

Edinilen bilgilere göre gece mesaisi yaptığı öğrenilen Tahir Altay, 3 arkadaşı ile 7 metre derinliğindeki kanalda boru döşeme işlemini yaparken toprak kayması meydana geldi. 2 arkadaşı olayı fark ederek göçük alanından uzaklaşırken Altay toprak altında kalarak can verdi. Göçük altında kalan Altay'ı kurtarmak için Burdur, Antalya ve Afyonkarahisar sivil savunma ekipleri seferber edildi.

Antalya sivil savunma ekibinin köpekli arama timi de sonuç vermeyince devreye iş makineleri ve metal detektörler girdi. Arama çalışmalarını Burdur Valisi İbrahim Özçimen de yakından takip etti.

Arama kurtarma ekiplerinin uzun uğraşları sonucu göçük altından çıkartılan Altay'ın cenazesi, Burdur Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Öte yandan, inşaat alanında işçi olarak çalışan Altay'ın Ağustos ayında askere gideceği öğrenilirken, abasının gözlerinin görmediği, annesini ise 3 yıl önce kaybettiği aile yakınları tarafından bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*