Göçükte ölen madenci toprağa verildi

Göçükte ölen madenci toprağa verildi  .20314
  • Giriş : 02.03.2008 / 18:45:00

Zonguldak'ın Kilimli beldesi Subatan mahallesinde dün akşam saatlerinde meydana gelen göçük olayında hayatını yitiren 30 yaşındaki Tolga Murat Güler, Karadon Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Gurbetçiler Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay, dün akşam saat 17.00'de kaçak maden ocağında tavan kayması sonucu meydana gelmişti. Olay sırasında ocakta çalışan Ramazan Şirin ve Tolga Murat Güler, göçük altında mahsur kalmıştı. Şirin'in yaralı olarak kurtarıldığı göçükte Güler'in cesediyle karşılaşılmıştı. Karadon Camii'nde kalabalık bir topluluk tarafından kılınan cenaze namazına AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Kilimli Belde Belediye Başkanı Ali Aslankılıç, Demir Madencilik'in sahibi Erdoğan Demir ile DE-KA Madencilik yöneticilerinden Musa Demir de katıldı. Güler'in cenazesi Gurbetçiler Mezarlığı'nda defnedildi.

Kilimli beldesi Damarlı mahallesinde oturan ve evin tek erkek çocuğu olan Tolga Murat Güler'in çok mütevazi bir kişiliğe sahip olduğunu belirten Karadon Mahallesi Muhtarı Hüseyin Çukdar, "Babası İsmet bey de Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan emekli olmuştu. Gençler içinde dürüst, ahlaklı ve mütevazi bir çocuktu. Arabası vardı, yolda bekleyenleri arabasına alırdı, diğer gençler gibi müziği sonuna kadar açıp şımarık hareketlerde bulunmazdı. Çok terbiyeliydi, Allah rahmet eylesin. Normalde ocak içerisinde çökme olan yerde dursalar birşey olmayacaktı; ama onlar olay yerinden uzaklaşınca güvenli sandıkları yerde tekrar çökme oluyor ve bu arkadaşımız hayatını kaybediyor. Ama ecel gelince ne yapsanız boş" dedi.

Öte yandan, Kilimli beldesi Subat mahallesindeki ocağın "kaçak" olduğu gerekçesiyle mühürlendiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious