Göçükten iki işçinin cesedi çıkarıldı

  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

Zonguldak merkez ilçeye bağlı Gelik beldesi Dağbaca mevkiinde Sarıkaş Madencilik'e ait ocakta meydana gelen göçükte 2 işçi hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tavan çökmesi sonucu meydana geldiği öğrenilen olayda, toprak altında kalan son madenci 51 yaşındaki Kadir Zobar, olaydan yaklaşık 8 saat sonra ölü olarak çıkarıldı. 37 yıldır maden ocaklarında çalıştığı ve emekliliğine 3 yıl kaldığı kaydedilen Kadir Zobar'ın evli ve çocuk sahibi olduğu öğrenildi. Göçüğün, Zobar'ın şef olarak çalıştığı ocakta mesaisinin bitmesine ve ocağa 100 metre uzaklıkta olan evine gitmesine 30 dakika kala meydana geldiği bildirildi.

Olaydan 5 saat sonra çıkarılan Ali Birinci'nin ise evli ve 3 çocuk sahibi olduğu belirtildi. Yaklaşık 1 ay önce işe başladığı kaydedilen Birinci'nin de 10 yıllık madencilik deneyiminin bulunduğu ve Gelik Belediyesi'nde mevsimlik işçi olarak çalıştığı bildirildi.

Gelik beldesi Dağbaca mevkiindeki göçük dün akşam saatlerinde meydana gelmiş, ilk işçinin cesedi olaydan 5 saat sonra, ikinci cesed ise olaydan 8 saat sonra çıkarılabilmişti. Kadir Zobar'ın cesedi Atatürk Hevlet Hastanesi Morgu'na kaldırılırken, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious