Gök, Demirtaş'ın ifadesine başvuracak

Gök, Demirtaş'ın ifadesine başvuracak.7975
  • Giriş : 23.03.2009 / 16:27:00

Özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'ün, ''Güzelbahçe'deki üniversite arazisi'' ile ilgili olarak İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'ın ifadesine başvuracağı öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'ün, yarın Demirtaş'ı savcılığa davet ederek ifadesini alacak.

Gök'ün, Demirtaş'ı, İzmir Ekonomi Üniversitesinin Güzelbahçe ilçesinde kampüs kurmak için istediği araziyle ilgili kamuoyuna yansıyan açıklamaları nedeniyle ifade vermesi için davet edeceği öğrenildi.

İZTO'nun girişimleriyle, İZTO Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından kurulan İzmir Ekonomi Üniversitesi, Güzelbahçe ilçesinde 1300 dönümlük bir alanda kampüs oluşturmak için girişim başlatmış, İzmir Büyükşehir Belediyesi burada kampüs kurulmasının uygun olmadığı yönünde karar vermişti.

İZTO Yönetim Kurulu ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, Güzelbahçe'ye kampüs kurulmasına izin verilmemesi nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'na yönelik eleştirilerde bulunmuştu.

-KOCAOĞLU, İFADE VERMİŞTİ-

Savcı Gök, daha önce soruşturma kapsamında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun ifadesine başvurmuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, verdiği röportajda, ''(Ekrem Demirtaş'ın) istediği rantların toplamını ben söylüyorum, 1 milyar ile 1.5 buçuk milyar lira arasında. Oraya götüreceğim altyapı maliyetiyle kent dönüşümü yaparım'' ve ''Güzelbahçe'deki projede benzinlik var, alışveriş merkezi var, villa var. Var oğlu var. Bana üniversiteyi şemsiye olarak kullanıp gelmeyecek'' demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*