Gökçek, AK Partili başkanlarla buluştu

Gökçek, AK Partili başkanlarla buluştu.12333
  • Giriş : 13.05.2009 / 14:25:00

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Partili metropol ilçe belediye başkanlarıyla toplantı yaptı. Toplantıda önümüzdeki 5 yıl içinde yapılacak çalışmalara ilişkin durum değerlendirilmesi yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantıda, yerel seçimler sonrası, önümüzdeki 5 yıl içinde yapılacak çalışmalara ilişkin durum değerlendirilmesi yapıldı.

Toplantıya Gökçek'in yanı sıra, Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Ali İhsan Ölmez, Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Ayhan Yılmaz ile Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz ve Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden katıldı.

Gökçek, toplantının Ankara'ya hizmet açısından çok verimli geçtiğini, bundan sonra her ay bu tür toplantıları yaparak çalışmaları değerlendirmeleri gerektiğini belirtti.

Toplantıda, yeni kurulacak itfaiye grup amirliklerinin yerinin belirlenmesi konusu da ele alındı. Akyurt, Altınova, Sirkeli, Esenboğa, Çubuk, Saray ve Pursaklar'a tek noktadan hizmet verecek İtfaiye Grup Amirliğinin Esenboğa-Çankırı yol kavşağında, Elmadağ, Hasanoğlan, Yeşildere ve Lalahan'a hizmet verecek İtfaiye Grup Amirliğinin de Elmadağ'da Samsun Yolu, Yeşildere giriş noktasındaki Lalabel Mevkisi'nde oluşturulması kararlaştırıldı.

Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında da yasayla belediyeleri kapatılan Ankara Büyükşehir Belediyesi mücavir alanı sınırları içindeki 20 beldede, Ankara Büyükşehir Belediyesinin temsilciliklerinin oluşturulması kararlaştırıldı.

Gökçek, oluşturulacak temsilciliklere atanacak kişinin kanun gereği belediye meclisi üyesi veya belediye çalışanı olması gerektiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

''15 günde buralara atamaları yapacağız. Bu temsilciliklerimizin isimleri de mesela, 'Büyükşehir Saray Belediye Başkanlığı' olacak. Bunun gibi Esenboğa, Yukarı Çavundur, Sirkeli, Yenikent, Karaali, Temelli, Kutludüğün, Yeşildere, Lalahan, Hasanoğlan, Kesikköprü, Altınova, Bağlum, Sinanlı, Çanıllı, Karagedik, Selametli, Oyaca ve Bezirhane beldelerimizde de temsilcilikler oluşturacağız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*