Gökçek, Ankara'yı padişah gibi yönetiyor

Gökçek, Ankara'yı padişah gibi yönetiyor.11272
  • Giriş : 12.12.2008 / 11:00:00
  • Güncelleme : 12.12.2008 / 10:16:34

CHP'li Okay, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melik Gökçek'in Ankara'yı ''padişah'' gibi yönettiğini savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkı Süha Okay, Gölbaşı Park Salonu'nda partisinin Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Murat Karayalçın ile birlikte vatandaşlarla bayramlaştı.

Gökçek'in, insanları hor gören, aşağılayan, kavgacı ve dedikoducu bir yapıya sahip olduğunu ileri süren Okay, ''Gökçek, Ankara'yı 'padişah' gibi yönetiyor. 1994 yılında hasbelkader, siyasetin garip cilvesi, kimi oy dengeleri veya kimi ayrışmalardan kaynaklanan bir fırsatla, Gökçek Ankara'nın belediye başkanı oldu. Belediye başkanı mısın, mahallenin kabadayısı mısın? Belli değil. Ama maalesef bunu yapıyor. Bu Gökçek zihniyeti, Ankara'da ayrışmayı yaratmak isteyen bir zihniyet'' dedi.

Murat Karayalçın da 29 Mart'ta başkan seçilmesiyle birlikte Ankara için hazırlanan 5 özel projeyi 30 Mart'ta uygulamaya başlayacaklarını söyledi.

Projelerinden birinin Gerede havzasındaki suyun Işıklı Barajı yapılarak Ankara'ya getirilmesi olduğunu vurgulayan Karayalçın, ''Türkiye'nin en kaliteli suyu bizim kuzeybatımızda. Ankara'nın 2 tane arıtma tesisi olacak. O su Ankara'ya getirilecek. Kızılırmak suyu nedeniyle Ankaralılar yılda 300 milyon dolar damacana suya para harcıyor. Birinci önceliğimiz bu su sorunu çözmek olacak. Başkent Ankara'nın yitirilen itibarını, uygulayacağımız özel bir tedaviyle geri kazandıracağız'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*