Gökçek, Aygün'ün önerisi için ne dedi?

Gökçek, Aygün'ün önerisi için ne dedi?.18610
  • Giriş : 18.11.2007 / 07:12:00
  • Güncelleme : 18.11.2007 / 00:26:41

Melih Gökçek, ATO Başkanı Sinan Aygün"ün, “Halk Ekmek Fabrikası sadece kendisinin değil tüm fırınların ekmeğini satsın" önerisine cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gökçek, ATO Başkanı Sinan Aygün'ün, “Halk Ekmek Fabrikası sadece kendisinin değil tüm fırınların ekmeğini satsın" önerisine, "Fırıncılar gramajı bizim ekmeğin gramajına yükseltsinler, fiyatı bizim ekmek fiyatına düşürsünler, getirsinler onların ekmeklerini de bizim büfelerde satalım" diye yanıt verdi.

Gökçek, yaptığı açıklamada, ATO Başkanı Sinan Aygün'ün “Halk Ekmek Fabrikası sadece kendisinin değil tüm fırınların ekmeğini satsın, bu konuda Rekabet Kuruluna başvurduk” sözlerini değerlendirdi.

Gökçek, bu konuda Rekabet Kurulu'na başvurduklarını söyeyen ATO Başkanı Aygün'e "Fırıncılar gramajı bizim ekmeğin gramajına yükseltsinler, fiyatı bizim ekmek fiyatına düşürsünler ve bizim gibi hijyenik şartlarda ekmek üretsinler, o zaman getirsinler onların ekmeklerini de bizim büfelerde satalım" yanıtını verdi.

Gökçek, Büyükşehir Belediyesi halk ekmeğin, tamamen hijyenik şartlarda üretildiğini, 200 gram olduğunu ve 20 kuruştan satıldığını hatırlattı. Özel fırınların ürettiği 150 gram ekmeğin 30 kuruştan satıldığını belirten Gökçek, “ Aynı standartta ekmeklerini üretsinler hiçbir ayrım gözetmeden onların ekmeğini de bizim satış büfelerinde çok rahatlıkla satabiliriz” dedi.

"SİNAN BEY GELSİN EKMEK FIRINLARINI GEZELİM"

Gökçek şunları kaydetti:

“Sinan bey gelsin hem bizim ekmek fabrikasını hem de özel fırınları gezelim. O zaman aradaki farkın ne olduğunu çok rahatlıkla kendisi de görebilir. Biz Ankaralıların hem ucuz, hem de kaliteli ekmek yemesini sağlıyoruz. Aynı zamanda Ankara"da ekmeğin belli bir fiyat ve kalitede kalmasını da temin ediyoruz. İki ekmek arasındaki fark da zaten halkın ilgisinden belli oluyor.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious