Gökçek, CHP'li adayları bombaladı!

Gökçek, CHP'li adayları bombaladı!.10049
  • Giriş : 05.02.2009 / 02:40:00
  • Güncelleme : 04.02.2009 / 23:42:52

500'e yakın soruşturma ve inceleme geçirdiğini belirten Gökçek, suçlamalardan bişey çıkmadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, projelerini bugün sabah saatleri itibarıyla notere tasdik ettirdiklerini belirterek, ''Çünkü proje üretmeyen, Ankara'yı tanımayan, büyük bir acz içinde ezilen rakiplerimiz, yarından itibaren projelerimize takla attırıp taklide başlayacaklardır'' dedi.

AK Parti Ankara belediye başkan adaylarının tanıtım töreni, Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na AK Parti'den yeniden aday gösterilen Gökçek, törende yaptığı konuşmada, ''havası kirli, suları sık sık kesilen, sokaklarında çöp yığınları bulunan, trafiği iflas etmiş ve borç batağına sokularak 30 yılı ipotek altına alınmış, her türlü yolsuzluğun yapıldığı'' bir Ankara devraldıklarını ileri sürdü. ''Kuruyan çeşmelere su, çamurlu yollara asfalt olduklarını ve alt üst geçitlerle trafiğe çözüm getirdiklerini'' anlatan Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesinin icraatlarını anlattı.

Hizmeti bildiklerini ve hizmete talip olduklarını ifade eden Gökçek, ''Biz halka hizmeti, Hak'ka hizmet olarak biliriz. Biz diyoruz ki Avrupalı nasıl yaşıyorsa, Türkiyeli de aynı yaşamalı. Amerikalı hangi teknolojik araçlardan istifade ediyorsa bizim insanımız da onlardan istifade etmeli'' diye konuştu.

Türkiye'de şimdi kendine güvenen, çalışma azmi yüksek ve inançlı bir yeni neslin olduğunu belirten Gökçek, şöyle devam etti:

''Yepyeni bir lider var Türkiye'de. Davos'ta şahsiyetin, Türkiye'de yükselişin simgesi... Bu isim Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Türkiye'de AK Parti'li belediye başkanları ve adayları var, kendini aşan, yaptıkları projelerle dünyaya örnek olan. Sayın Başbakanım sizlere söz veriyoruz, yılmak yok, yorulmak yok, dağılmak yok.''

-''500 SORUŞTURMA VE İNCELEME GEÇİRDİM''-

15 yılda Ankara'da ''sayısız eserlere'' imza attıklarını vurgulayan Gökçek, 104 alt-üst geçit yaptıklarını, Kızılırmak'tan bir yılda 384 kilometre boru döşeyerek Ankara'nın 20 yıllık suyunu getirdiklerini söyledi. Başta kentsel dönüşüm projeleri, rekreasyon alanları, Kuzey Ankara Projesi olmak üzere hayata geçirilen projeleri anlatan Gökçek, yüzde 15'te devraldıkları metro inşaatını tamamladıklarını ifade etti.

Proje ürettiklerini ve çalıştıklarını dile getiren Gökçek, ''fakir fukarayı doyururken kendilerine iftira atıldığını öne sürdü.

Gökçek, şöyle konuştu:

''Rüşvet almak, cebine para indirmek onursuzluğun en büyüğüdür. Bunu kim yaparsa yapsın fark etmez ancak elinde delili olmadan iftira atan da rüşvet alan kadar onursuzdur. Türkiye bir hukuk devletidir; müfettişleri, savcıları, mahkemeleri vardır. Suçu olan gider hesap verir. Ben 15 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Bunun 9 yılı muhalefette geçti. 500 soruşturma ve inceleme geçirdim. Her yıl hesaplarımız Sayıştay tarafından incelendi. Soruyorum size, bu kadar suçladılar, bu kadar iftira ettiler, bu kadar soruşturma açtılar, sonuç ne? Sadece ve sadece bir hiç. Buna karşın yüzlerce iftira davası açtım, yüzde 90'ını kazandım. Kim iftiracı, yüzlerce mahkeme kararı var. Bu anlattıklarım insanın dünyada vereceği hesaptır. Bir de öteki taraftaki hesap var. Bu hesap sizin görmediğinizi gören, bilmediğinizi bilen, yaptığımız her şeye vakıf, hatta aldığımız her nefesimizden haberdar olan, yarın huzurunda hesap vereceğimiz yüce Rabbimize verilecek hesaptır. Başta ben olmak üzere hepimiz o hesabı vereceğimizi düşünerek hareket etmek zorundayız. Unutmayalım ki bu dünya Karun'a bile kalmamış, değil ki bize kalsın.''

-PROJELER NOTERE TASDİK ETTİRİLDİ-

CHP'li belediye başkan adaylarının projeleri olmadığını ve kendilerini taklit ettiklerini ileri süren Gökçek, CHP'li adayların Ankara'yı tanımadıklarını ve kendi dönemlerinde başlayıp da bitirdikleri tek bir proje olmadığını savundu.

Gökçek, ''İnanın bu CHP'li adaylar, bırakın bizim yaptıklarımızı yapmayı, bizim yaptıklarımızı bile hayal edemezler. Projelerimizi bugün sabah saatleri itibarıyla notere tasdik ettirdik. Çünkü proje üretmeyen, Ankara'yı tanımayan, büyük bir acz içinde ezilen rakiplerimiz, yarından itibaren projelerimize takla attırıp taklide başlayacaklardır'' diye konuştu.

Ankara raylı sistem projelerinin çok kısa sürede bitirileceği sözünü veren Gökçek, ''İnşallah Disneyland, Hayvanat Bahçesi, Ankara Fuar Alanı, tünel yollar, Ankara'nın istikbalindeki en büyük imzalar olacaktır'' dedi.

CHP'nin, ''Gökçek dışında sağdaki her adaya giden oy CHP'ye yazar'' sloganıyla çıktıklarını anlatan Gökçek, ''Sağduyulu vatandaşların bu oyunu göreceklerine inanıyoruz'' dedi.

29 Martta yapılacak yerel seçimlerde hem Ankara'da hem de Türkiye'de, geçen seçimden çok daha iyi netice alacaklarına inandıklarını anlatan Gökçek, 30 Mart sabahı Ankara'da 25 ilçe belediyesinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesini de almayı hedeflediklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*