Gökçek, Edip Akbayram'ı PKK konserine katılmakla suçladı

Gökçek, Edip Akbayram'ı PKK konserine katılmakla suçladı.10621
  • Giriş : 15.07.2007 / 12:10:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 16:53:01

Melih Gökçek, CHP mitinglerinde sahne alan sanatçı Edip Akbayram’ı PKK konserlerine katılmakla suçladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


AK Parti’nin Ankara mitinginde konuşma yapan Gökçek, AKP’nin DTP ile ittifak yapacağı eleştirisinde bulunan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a yönelik olarak “CHP mitinglerinde sahneye çıkan bir adam var. Bu Edip Akbayram Avrupa’da PKK konserlerinde şarkı söyleyen adam değil mi? Baykal samimiyse önce Edip Akbayram’ı göndersin” dedi.

DTP ile ittifak konusuna hiçbir AKP’li milletvekilinin olumlu yaklaşmayacağını belirten Gökçek, “Eğer bu olursa ilk isyan eden ben olurum. Şerefim üzerine yemin ederim. MHP’liler de CHP ile ittifak yapmayacaklarına söz versinler” diye konuştu. Gökçek, AK Parti’nin 22 Temmuz seçimlerinde Ankara 1. bölgeden yüzde 46, ikinci bölgeden de yüzde 55 oy alacağını savundu.

Saadet Partisi üyelerine de çağrıda bulunan Gökçek, “Saadet Partililerden rica ediyorum. Madem barajı geçemeyecekler, AK Parti’ye destek versinler” dedi.

Edip Akbayram, bölücü terör örgütü PKK'lıların gövde gösterisine dönüşen Londra konserine katıldığını kabul etmişti. Akbayram, Fox TV'deki bir programa katılarak kendini savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious