Gökçek 141 yeni projesini açıkladı

Gökçek 141 yeni projesini açıkladı.11272
  • Giriş : 08.02.2009 / 12:30:00
  • Güncelleme : 08.02.2009 / 12:10:51

Gökçek, seçilmeleri halinde yeni dönemde 141 projeyi hayata geçirmesini sağlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nın ev sahipliğinde Sheraton Otel'de düzenlenen 'Proje ve Vizyon' toplantısına Devlet Bakanı Cemil Çiçek ile Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın yanı sıra AK Parti Ankara İl teşkilatı, Ankara ilçe belediye başkanları ve adayları ile birlikte çok sayıda konuk katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yeni dönemde hayata geçirilmesi planlanan 141 projeyle Ankara'nın bir dünya başkenti olmasını sağlayacaklarını söyledi.

Projeler hakkında konuşan Gökçek, Ankara'ya "Disneyland" benzeri bir merkez yapacaklarını ve bu sayede Ankara'nın bir turizm kenti olacağını belirtti. Eskişehir yolunda 3 milyon 800 bin metrekarelik bir alana yapılacak olan merkezin Ankara'ya yılda 7 milyon turist çekeceğini belirten Gökçek, TOKİ ile bu konuda
anlaşmaya vardıklarını ve başkent turizminin bu projeyle hayat bulacağını ifade etti.

Hayata geçirilmesi planlanan hayvanat bahçesi projesinin de turizme destek sağlayacağını belirten Gökçek, bahçe içinde hayvanlarla ilgili şovların yapılacağı 15 amfitiyatro olacağını ve yoksul vatandaşların çocuklarının buralara ücretsiz olarak giriş yapabileceğini söyledi.

Sanayi ve ticaret hayatında da değişiklerin yapılacağını belirten Gökçek, Akyurt yakınlarındaki büyük bir alana ASO, ATO, TOBB, Ankara Ticaret Borsası gibi kuruluşların yer aldığı müşterek bir şirket kurulacağını ifade etti.
Raylı sistemlerde sona yaklaşıldığını belirten Gökçek, "Vatandaşlarımız Sincan ve Çayyolu metrolarını seçimlerden 14-18 ay sonra, Keçiören metrosunu ise seçimden 2 yıl sonra kullanabilecekler" dedi.

Ankara'nın rekreasyon alanlarını çoğaltmayı planladıklarını dile getiren Gökçek, kentsel dönüşüm projelerine devam edeceklerini söyledi. Trafik sorununa çözüm getirecek olan otoparkları yaygınlaştıracaklarının altını çizen Gökçek, bugüne kadar 104 adet alt-üst geçit yaptıklarını ve yeni dönemde 30 alt-üst geçit daha yapacaklarını belirtti.

Çankaya-Altındağ-Mamak tramvayını yapacaklarını ve trafiğin büyük ölçüde bu proje sayesinde rahatlayacağını kaydeden Gökçek, tünel yollara yeni dönemde büyük önem vereceklerini de söyledi.

Gökçek, yapmaya çalıştıkları hizmetlerin karşısındaki en büyük engelin "yürütmeyi durdurma kararı" olduğunu savundu. Toplantıya katılan milletvekillerinden kanuni gerekli düzenlemelerin yapılmasını ve önünün kesilmemesini isteyen Gökçek, 19 Mayıs Stadı'nın yıkılacağını ve onun yerine 60 bin kişilik bir stat yapılacağını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*