Gökçek akmayan sudan tasarruf yapılmasını istedi!

Gökçek akmayan sudan tasarruf yapılmasını istedi!.12742
  • Giriş : 10.08.2007 / 08:18:00

ASKİ'nin patlayan borularından su israfı yaşanırken Gökçek akmayan sudan tasarruf yapılmasını istedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, su kesintileri konusunda Başkent halkından özür dileyerek, “Vatandaşlarımdan haklarını helal etmelerini istiyorum” dedi. TGRT Haber’de katıldığı canlı yayında Ankara’daki su kesintileri konusunda bilgi veren Gökçek, yaşanan boru patlamaları ve birçok Ankara’lının mağdur olması nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Gökçek, şunları ifade etti:

Su verilmeye başlandı

“Üzülmememiz mümkün değil. Üzülmememiz için insanın hain olması gerekir. Ancak yıllardır Melih Gökçek’e gücü yetmeyenler bir linç faliyeti içindeler. Vatandaşlarımdan özür diliyorum, haklarını helal etmelerini istiyorum. Hiçbir başkan, insanların mağdur olmasını istemez.”

Ankara’da senelerden biri ilk kez kesinti yapıldığını belirten Gökçek, CHP’li eski başkanlardan Murat Karayalçın’ın zamanında çok daha fazla su kesintisi yapıldığını savundu. Kesintilere dün akşam saat 18.00 itibariyle son verildiğini anlatan Gökçek, tüm Ankara’nın suya kavuşmasının 36 saati bulacağını kaydetti.

‘Su bitsin, Gökçek gitsin’

Bundan sonra su kesintisini başka türlü yapmak yada hiç yapmamak konusunda çalıştıklarını ifade eden Gökçek, öncelikle suların düzenli olarak verilmesinin ardından tüketim miktarını takip edeceklerini, tüketimde bir düşüş olmasını umduklarını söyledi. Gökçek şöyle konuştu: “Öncelikle halkımızı uyaracağız. Bu sıkıntı birlikte çekiliyor. Yapılan kısıntılarla 500 metreküple idare edildiğini gördük. Vatandaşımız gayret etse bunu yapabileceğiz. Bu kesintilerin tesiri ne oldu görmek istiyorum. Vatandaşlarımızdan istirham ediyorum, suyu tasarruflu kullansınlar. İki kova yerine bir kova kullansınlar. Üç gün banyo yapıyorsanız iki gün yapın bir gün başınızı yıkayın" dedi.”

Kendisine yönelik bazı çevrelerin büyük bir yıpratma kampanyası içinde olduğunu öne süren Gökçek şunları söyledi: “Bazı vatandaşlarımız daha fazla su sarfetme gayreti içinde. Bunun insafla insanlıkla ilgisi yok. Bazıları su bitsin, Gökçek gitsin diyor. Onların çok büyük kuyruk acısı var.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious