Gökçek-Altınok gerginliği meclis gündeminde!

  • Giriş : 09.06.2006 / 00:00:00

Melih Gökçek ile Turgut Altınok arasındaki gerginlik meclis gündeme dile getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Anavatan Partisi Ankara Milletvekili Muzaffer Kurtulmuşoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok arasında yaşandığı iddia edilen gerginlikle ilgili soruşturma başlatılıp başlatılmadığını sordu.

Muzaffer Kurtulmuşoğlu, İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu’nun cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, her iki belediye başkanı arasında uzun süredir anlaşmazlık ve çekişme bulunduğunu; son olarak Fatih Sultan Mehmet Parkı konusunda silahlı bir kavganın basına yansıdığını kaydetti.

Her ikisi de aynı partiden olan iki belediye başkanı arasındaki bu olayın hangi rant ya da hizmet kavgası sonucu çıktığını öğrenmek isteyen Kurtulmuşoğlu, her iki belediye başkanı ve belediye yetkilileri hakkında soruşturma açılıp açılmadığının açıklanmasını istedi.

Kurtulmuşoğlu önergesinde, ’’Belediyelerin silahlı kişilerle ne tür bir ilişkisi olabilir¿ Silahlı kişilerle, belediye binalarına kurşun sıkan kişilerin, muhataplarının vatandaş olması durumunda neler yapabileceklerine ilişkin bir inceleme komisyonu kurmayı düşünüyor musunuz¿’’ sorularına yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious