Gökçek gençlik merkezi açtı

Gökçek gençlik merkezi açtı .11272
  • Giriş : 04.12.2008 / 18:18:00

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Gençlik Parkı Projesi çerçevesinde yapımı tamamlanan Gençlik Merkezi, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından hizmete açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gençlik Merkezi'nin açılışına Başkan Gökçek, eşi Nevin Gökçek, AK Parti Ankara Milletvekili Mehmet Asan, Erzurum Milletvekili Fazilet Dağcı Çığlık, Gölbaşı Belediye Başkanı Abdülnasır Haşlak ile vatandaşlar katıldı. Başkan Gökçek, törende yaptığı konuşmada, "Türkiye'de gençlik merkezlerini ilk olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi başlattı. Diğer belediyeler de bu hizmeti örnek alarak bizi takip ettiler" dedi.

"Gençler hiç tartışmasız bizim istikbalimiz. Onlara ne kadar önem versek az. Gençlik Merkezine devam eden gençlerimizin hayatı değişiyor" diyen Başkan Gökçek, "İlk gençlik merkezimizi Altındağ'da açtık. Açtığımız bölge biliyorsunuz bıçkın gençlerin yoğunlukla bulunduğu yer. Gençlik merkezinde yapılan çalışmalar hemen semeresini verdi. Kaymakam Bey'in bana açıkladığı rapora göre bu bölgedeki suç oranlarında yüzde 60 azalma oldu. Ben o gençlik merkezinde bu gençlerin ülkesine, vatanına ne kadar hayırlı hale geldiğini gözlerimle müşahede ettim. Binlerce üyesi ile senelerce hizmet vermesine rağmen, bu merkezde yalnızca iki münakaşa olayı yaşandı. Bu da bizim bu konuda ne kadar başarılı olduğumuzu gösteriyor" diye konuştu.

Bu merkezlerde gençlere spor, müzik, tiyatro, folklor, yabancı dil çalışmaları ve çok sayıda eğlencenin dahil olduğu 41 ayrı branşta imkan sağladıklarını ifade eden Başkan Gökçek, kendi çocukluğunun da Gençlik Parkı'nda geçtiğini ve çok sayıda anısı bulunduğunu, geçmişte bu parkla ilgili anısı olmayan Ankaralının bulunmayacağını kaydetti. 'Gençlik Parkı yeniden cumhuriyetin ilk yıllarındaki hüviyetine kavuşacak' diyen Başkan Gökçek, yeniden projelendirdikleri parkı Ankaralılar için seçimlerden önce
açacaklarını söyledi.

Parkın içerisinde havuzundan, tarihi mekanlara kadar hiçbir ana noktaya dokunmadıklarını belirten Başkan Gökçek, mevcut ağaçları titizlikle koruduklarını sadece yaşlanmış, çürümeye yüz tutmuş ağaçları yenileriyle değiştirdiklerini ve parka yeni ağaçlar diktiklerini söyledi. Sadece parktaki mevcut kültür merkezi ve tiyatro salonlarının yıkılarak yeniden inşa edildiğini ifade eden Başkan Gökçek, Türkiye'nin en modern tiyatrosunu da Gençlik Parkı'na inşa ettiklerini kaydetti.

Merkezdeki sinema salonu, kütüphane, müzik, satranç, bilgisayar odalarını beraberindekiler ile birlikte gezen Başkan Gökçek, eğlence salonunda eşiyle masa tenisi ve air hokey oynadı. Daha sonra bir süre langırt oynayan Başkan Gökçek son olarak Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak ile çekişmeli bir mini golf müsabakası yaptı.

5 bin üye kapasiteli, iki ayrı binadan oluşan Gençlik Merkezi'nde gençlerin boş zamanlarını en iyi biçimde değerlendirmeleri ve aktivitelere katılmalarını sağlayacak her türlü olanak bulunuyor. Merkezde, sinema salonu, kütüphane, bilgisayar, müzik dinleme odalarından yararlanabilecek olan gençler, satranç ile zekalarını geliştirecek, air hokey, bilardo, masa tenisi, mini golf benzeri oyunlarla eğlenceli zaman geçirecekler. Merkezin kafeteryasında sohbet etme fırsatı bulacak gençlerin, açılacak İngilizce, diksiyon, bağlama, gitar kursları ile eğitimlerine katkı sağlanacak. Üyelik sitemiyle çalışacak ve ücretsiz hizmet verecek Gençlik Merkezinde kayıtlar devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*