Gökçek: Kim şerefsiz belli olacak

Gökçek: Kim şerefsiz belli olacak.12406
  • Giriş : 03.12.2008 / 00:30:00
  • Güncelleme : 02.12.2008 / 23:55:37

Anket firmalarının şansını zayıf göstermesi üzerine canlı yayına telefonla bağlanan Melih Gökçek, 'iddiaya varmısınız' dedi CHP'li Kılıçdaroğlu'na da meydan okudu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CNNTürk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarfasız Bölge programıda yerel seçim masaya yatırıldı. Programa katılan anket firmaları temsilcileri yerel seçimlerde AK Parti için Ankara'nın kritik bir noktada olduğunu vurguladılar. Ankara'da Murat Karayalçın'ın CHP adına adaylığını açıklamasından sonra bir önceki seçimde SHP ve CHP oylarının toplamnın Melih Gökçek'i zora sokacağını ileri sürdüler.

Bazı anket firması temsilcileri de MHP dahil sağ seçmenin de Gökçek'e karşı Karaylaçın'ı destekleyebileceğini vurgulayarak, Gökçek'in önceki gibi seçimi kazanmasının kolay olmayacağını açıkladılar.

Yayına telefonla bağlanan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, tüm konuklara meydan okuyarak "Varmısınız iddiaya" dedi. Gökçek, Karayalçın için anket yapan firmalara iş vermediği için kenidisinin şansının az gösterilmeye çalışıldığını belirtirek kendi yaptırdığı anketlerde şansının yüzde 60'lar dolayında olduğunu belirterek Karayalçın'ın ise yüzde 26'larda gözüktüğünü vurguladı. Gökçek, MHP'lilerin de Karayalçın'a oy verebileceğini söyleyen anket firması temsilcisine " Hangi MHP'li arkadaş geçen seçimde DHP'le işlirliği yapıp, 46 belediyeyi DHP'ye kazandıran kişiye oyunu verir bu onun kanına dokunmaz mı" dedi.

Gökçek, "Karayalçın geçmişte benim için "Unutmam ve unutturmam dedimşti, biz de aynısını diyoruz Unutmadık ve unutturmayacağız." dedi. Karayalçın'ı değişik televizyonlarda tartışmaya çağırdığını söyleyen Gökçek, "Sürekli kaçıyor. Benim aday olmadığım gerekçesiyle karşıma çıkmadığını söylüyor. Ancak ben aday olsam dahi Karayalçın karşıma çıkmayacak biliyorum." dedi.

Gökçek, "Karayalçın 65, Baykal 70 yaşında, ben ikisine de seçimi kaybettiğim takdirde siyasetten çekilceğimi söylüyorum, onlar kaybederse çekileceklermi diye burdan soruyorum" dedi.

Ahmet Hakan'ın Kılıçdaroğlu olayını hatırlatması üzerine Gökçek, "Kılıçdaroğlu, meydanı boş buldu sürkli meydan okuyor. Ben Dengir Fırat'a benzemem, yolsuzluk yapmak şerefsizliktir, ancak haksız yere ithamda bulunmak da şerefsizliktir. Ben onun karşısına çıkacam ve kimin şerefsiz olduğu ortaya çıkacak. Yarın (Çarşamba) karşılaşacaktık. Ancak yeğeninin cenazesi olduğunu gerekçe gösterdi ve bayram sonrasına kalmasını istedi. Eğer kaçarsa da bu kez meydanlarda herşeyi ortaya koyacağım. " dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*