Gökçek resmen AKP Ankara adayı

Gökçek resmen AKP Ankara adayı.10433
  • Giriş : 01.01.2009 / 14:44:00
  • Güncelleme : 01.01.2009 / 14:45:22

Ankara ve ilçeleri ile Erzurum, Gaziantep adayları da kesinlik kazandı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ANKARA - Melih Gökçek'le yola devam...

İLÇELERDE DURUM Cafesiyaset

Akyurt: Gültekin Ayantaş
Altındağ: Veysel Tiryaki
Kazan: Lokman Ertürk
Keçiören: Turgut Altınok
Yenimahalle: Ahmet Duyar
Çamlıdere: Hazım Canercan
Güdül: Hüseyin Erdoğan
Pursaklar: Selçuk Çetin
Polatlı: Yakup Çelik

MELİH GÖKÇEK PROJELERİNE ÖVGÜ

Şuraya dikkatinizi çekmek istiyorum. 1994 yılına kadar 17 alt-üst geçit yapıldı. son 15 yılda 101 alt geçit yapıldı. Aynı dönemde yapılan yaya alt-üst geçidi 91 oldu. Sadece son bir yılda 21 alt-üst geçit yapıldı ve Ankara'nın trafiği nefes aldı. Modern bir görünüm kazandı. Şehrin pek çok yerine bulvarlar ilave edildi. Esenboğa ve şehir alanında yapılan yol Ankara'nın vitrini dünyaya açılan kapısı konumunda. İnsanlar buralara bakarak Türkiye değerlendirmesini yapıyor. Toplantısını yapacağı yere kadar ülkeyi görür ve tanır. Böyle bir koşullar içinde çalışmamızı sürdürüyoruz. Kısa sürede 4 ayda bu yol tamamlandı. Yol üzerindeki çirkin görüntüler kaldırıldı. İşimiz bitti mi bitmedi. Orada TOKİ çalışmalarını yapıyor. Bu konutlarla birlikte tabi tüm çevrenin peyzaj çalışmaları bitirilecek. Gerek konutlar ve yeşil alanlarla parklar ve bahçelerle yapılıdğında Ankara'ya girşi çok daha güzel olacak.

- Türkiye AB ile katılım müzakerelerini yürütüyor. Diplomaside ağırılğı olan itibarı olan bir ülke yaptık. Bölgesele ve küresel gelişmelerde Türkiye'nin hareketi dikkat çekiyor. Ankara'nın da daha çok ziyaret edilmesine vesile oldu. Görüştüğümüz bir çok kişiden sizin Ankara'nın havaalanı neden böyle derlerdi. Neden şehire girerken villalarla dolu şehirleriniz derlerdi. Onlar bizdeki gecekondu kültürünün farkında değillerdi. Dışı seni içi beni yakardı. Hele hele gece geçerken villaları görürlerdi. Şimdi olay değişti. Bu bulvarın yapılması ile havaalanının yeni terminal binası ile şimdi gelenler bize şunu söylüyor: Devlet başkanları bakanlar, başbakanlar milletvekilleri. Ankara bu kadar kısa sürede nasıl değişti diyorlar. Ankara altyapı ve üstyapısını tamamladı.

- 3 milyon 300 bin ton asfaltlama yapıldı. Belbeton şirketi kaldırım malzemeleri sadece Ankara'da değil Türkiye genelinde kullanılıyor. Ankara'nın hizmet sınırları genişletildi. Köylerin yolları yapıldı. Bunu tabiki yaşayan vatandaş biliyor.

GAZİANTEP

Gaziantep AKP Adayı: ASIM GÜZELBEY

Gelelim Gaziantep'e. Biz işbaşına gelmeden CHP'li belediye yönetiyordu. Son seçimlerde AK Parti işbaşına geldi. Şu birkaç karşılaştırmayı kamuoyuna sunuyorum. CHP idaresindeki G.Antep'te 10 yılda 810 bin metrekare sati kaplama asfalt yapıldı. Ancak bizde 1 bilyon 483 bin metrekare yapıldı. Fark ortada biri çamura mahkum ediyor. Biz çamurdan kurtarıyoruz. 5 yılda 994 bin metrekare sıcak karışım asfalt döktük.

Gaziantep'te yapacak daha çok işimiz var. Çekemeyenler Gaziantep'e iftira kampanyası yaptılar, yapan medya grubunu da çok iyi biliyorsunuz.

Ve Gaziantep'te Büyükşehir Belediye Başkan adayımız yeni dönemde de Asım Güzelbey kardeşimdir...

ERZURUM

AKP Erzurum adayı: AHMET KÜÇÜKLER

Erzurum, Türkiye'nin Asya'ya açılan önemli merkezlerinden. Doğu'nun incisi olarak bilinen bu ilimiz bizden önce ciddi bir gerileme yaşamıştır. Çok büyük bir potansiyele sahip olmasına rağmen ne yazık ki iyi değerlendirilememiştir. Zenginliğini ortaya çıkarmak için büyük bir seferberlik yaşattık.

Erzurum'un zenginliğini ortaya çıkarmak için topyekün yatırım seferberliği gerçekleştirdik. 6 yılda 1131 yeni dersliği tamamladık. 600 yatklı Erzurum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni bitirdik. Bu yıl sonuna kadar 4 adet hava ambulansından birini Erzurum'da devreye aldık. 9 tane hastaneyi Erzurum ve ilçelerine kazandırdık.,

Başbakan Erdoğan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda yeniden "Ahmet Küçükler" ile yola devam edeceklerini açıkladı....

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*