Gökçek ve Altınok arasında kigerginlik meclis gündeminde

  • Giriş : 08.06.2006 / 00:00:00

CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok arasındaki gerginliğin kurşunlama olaylarına kadar vardığına ilişkin haberlerin doğru olup olmadığını sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yılmaz Ateş, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, Büyükşehir Belediye BaşkanıMelih Gökçek ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok arasında yaşanan gerginliğin, kamu binalarının kurşunlanmasına kadar gittiği yönünde haberler bulunduğunu hatırlattı.

CHP'li Yılmaz Ateş, önergesinde şu sorulara yer verdi: ''Çetelerin silahlı mücadelesinin kamuoyuna yansıdığı bir dönemde, belediyeler arasındaki kavganın kamu binalarının kurşunlanmasına kadar gitmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Söz konusu olay hakkında bir soruşturma başlattınız mı? Sorumlular hakkında ne yapmayı düşünüyorsunuz? Olayın doğrulanması durumunda her iki belediye başkanı hakkında nasıl bir işlem yapacaksınız? Ankara Büyükşehir Belediyesinin, Ankara Emniyet Müdürlüğüne makam aracı tahsis ettiği doğru mudur? Doğru ise kaç adet araç tahsis edilmiştir? Bakanlığınızın emniyete araç temin etme olanağı yok mudur?''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious