Gökçek ve Şahin hakkında suç duyurusu

Gökçek ve Şahin hakkında suç duyurusu.9350
  • Giriş : 06.08.2008 / 15:19:00

Melih Gökçek ve Mamak Belediye Başkanı Gazi Şahin hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

''Mamak Barınma Hakkı Bürosu'' üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Mamak Belediye Başkanı Gazi Şahin hakkında, İdare Mahkemesinin ''Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesiyle'' ilgili yürütmeyi durdurma ve iptal kararlarına rağmen gecekondu sahiplerine sözleşme imzalatmaya devam ederek, görevlerini kötüye kullandıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

''Mamak Barınma Hakkı Bürosu'' üyeleri, gecekondu sahipleriyle Ankara Adalet Sarayına gelerek, Gökçek ve Şahin hakkındaki suç duyurusu dilekçelerini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdi.

Büro yetkilisi Avukat Çiğdem Tan, Ankara Adalet Sarayı önünde yaptığı açıklamada, ''Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi'' ile ilgili, Ankara 1'inci, 4'üncü ve 10'uncu İdare Mahkemelerinin iptal ve yürütmeyi durdurma kararları bulunduğunu anlattı.

Bu kararlarla projenin yasal dayanağının kalmadığını savunan Tan, buna karşın ''vatandaşlara hukuki dayanağı kalmayan sözleşmeler imzalatmaya çalışıldığını'' öne sürdü.

Tan, Gökçek ve Şahin'in, bu nedenle Türk Ceza Kanunu'ndaki ''görevi kötüye kullanmak'' suçunu işlediklerini savundu.

Çiğdem Tan, yetkililerin, ''sözleşme imzalamayan mahalle sakinlerinin sularını kesmekle tehdit ettiğini'' ve ''Mamaklılara göz dağı verilmeye çalışıldığını'' ileri sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*