Gökçek'e en çok sevinen Karayalçın

Gökçek'e en çok sevinen Karayalçın.12539
  • Giriş : 02.01.2009 / 07:20:00

Karşıma Melih Gökçek çıksın diyordu, dileği yerine geldi. Murat Karayalçın bomba sözler sarfetti...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayınınMelih Gökçek olması, Gökçek'in 29 Mart'taki seçimde rakibi olacak olan CHP adayı Murat Karayalçın'ı memnun etti.

KARAYALÇIN İÇİN HESAP KESME FIRSATI

Karayalçın daha önce iki kez seçimi kaybettiği Gökçek'le bir kez daha sandıkta hesplaşmak istediğini sık sık dile getiriyordu. Gökçek'in aday olmaması halinde, seçimden zaferle çıksa bile buruk bir zafer olacağını düşünen Karayalçın, gökçek'in aday olmasını istediğini açık açık belirtmişti. Erdoğan'ın Gökçek'in adaylığını açıklaması ile birlikte, Karayalçın'a bir kez daha Gökçek'le sandıkta hesaplaşma şansı da doğmuş oldu.

BAŞARILAR DİLİYORUM

Canlı yayında NTV"nin sorularını yanıtlayan Murat Karayalçın, Gökçek"in yeniden adaylığı hakkında şunları söyledi: “Hayırlı olsun diyorum. Hem Sayın Gökçek"e hem de ilan edilen bütün adaylara başarılar diliyorum. Bu kampanyanın düzeyli geçmesini, kentlerin önündeki sorunların çözümüne dönük tartışmalar yaşanmasını diliyorum. Nelerin yapılmadığı tartışılmalı, yapılmayanların hesabı verilmeli.

BAŞBAKAN"IN VERDİĞİ BİLGİLER YANLIŞ

Başbakan"ın bugünkü açıklamasında verdiği bilgiler yanlış. Ankara"da hava kirliliği konusunda yanlış bilgilendirildiğini görüyorum. Bizim dönemimizde hava kirliliği olduğunu söyledi. Çok yanlış, durum tam tersi.
Bugün ciddi bir hava kirliliği yaşanıyor. Sıhhıye"de yani Ankara"nın kaçak kömür kullanılmayan bir yerinde 18 Aralık"da Çevre Bakanlığı"nın ölçümüne göre çok yüksek hava kirliliği çıktı.

Bizim yönetimimizde Ankara"da hava gerçek anlamda temizlenmişti. Doğalgazın yaygınlaştırılmasıyla kaçak kömürle mücadelede çok önemli sonuç alınmıştı. Daha da önemlisi o dönemde hava kirliliği oranları ölçümlenerek gazetelerde yayınlanıyordu. Sayın başbakan"ın metroyla ilgili veriler de yanlış.”

BAŞBAKAN ZORLANDI

Karayalçın, CHP Meclis Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu"nun Melih Gökçek"le yaptığı tartışmanın ardından söylediği "Melih Gökçek yeniden aday olmalı" sözlerine katıldığını belirterek “Sayın Kılıçdaroğlu"nun görüşünü paylaşıyorum ancak aday kim olursa olsun bizim için durum değişmezdi. AKP"nin ve Başbakan"ın Sayın Gökçek"i adaylık noktasına taşımada çok ciddi zorlandıklarını gördik. Ben Sayın Başbakan"ın bugünkü konuşmasını da bu zorlanmanın bir ifadesi olarak gördüm. Öteki büyükşehir beledeye başkanları ile ilgili bilgilerle, Sayın Gökçek ve Ankara konusundaki verdiği bilgiler karşılaştılırdığında ne denli zorlandıkları görülecektir. Ama merak etmesinler Ankara seçmeni Başbakan"da ve AKP"deki kuşkuların giderilmesini sağlayacaktır.

HESAP SORACAĞIZ

Kampanya sürecinde tartışılacak çok şey var. Biz 23 km metro yaptık. 15 yılda buna 23 cm ekleme yapılmadı. Ankara trafiği düğüm oldu. Ankara"lıara verilen ağır metallerle dolu su, doğalgaz şebekesinin satılması, doğalgaz paralarının yatırılmaması gibi tüm konuların hesabı bu kampanya döneminde sorulacak” dedi.

Karayalçın fayda sağlayacağına karar vermeleri durumunda Gökçek"le canlı yayında tartışabileceklerini söyledi.

NTV

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*