Gökçek'i üzecek bayan aday

Gökçek'i üzecek bayan aday .17668
  • Giriş : 05.12.2008 / 18:46:00

İller kadar önemli sayılan Çankaya Belediye Başkanlığı için AKP’de formül geliştiriliyor… Osman Gökçek üzülecek ama bayan aday hazır gibi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Erdoğan için önemli sayılan yerlerden biri de iller kadar önemli sayılan Türkiye'nin en büyük ilçelerinden biri olana ve başkent Ankara'nın gözdesi Çankaya Belediye Başkanlığı.

Çankaya için aylar önce konuşulmaya başlanan isim Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'ti. Gökçek oğlunun Çankaya adayı olmasını çok istiyor. Osman Gökçek de Çankaya adayı olmak için yoğun bir kulis çalışması yaptı. Ancak, AKP yönetimi aynı kent içinde aynı soyadına sahip isimlerin ve akraba olanların aday olmaması yönünde bir ilke kararı aldı. Bu durumda baba Gökçek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olursa, oğul Gökçek'in aday olmasının önü kapandı.

KULİSTE BAYAN ADAY

Bunun üzerin AKP'nin Çankaya'da kimi aday göstereceği konusunda yoğun bir kulis yapılmaya başlandı. CHP'nin bu bölgede AKP'ye büyük fark attığı ve 100 bin oy farkı bulunduğu ileri sürülüyor. Yine de bu bölgede ciddi bir aday çıkartmak isteyen AKP'nin bir bayan aday üzerinde yoğunlaştığı öğrenildi.

BAYAN AVUKAT

Kulislerde, AKP'nin Çankaya için düşündüğü ismin de TBMM Çevre Komisyonu'nda görevli avukat Yıldız Bezginli olduğu öğrenildi. Yıldız Bezginli, aday olmak için istifa etti. Adaylığına kesin gözüyle bakılan Bezginli için bir çok bakan ve AKP milletvekilin de devreye girdiği ileri sürüldü. Kulislerde Başbakan Erdoğan'ın da Yıldız Bezginli'nin adaylığına yeşil ışık yaktığı konuşuluyor.

BEZGİNLİ: "SÖZ ALMIŞ DEĞİLİM"

TBMM'deki görevinden istifa eden Yıldız Bezginli, konuştu. Bezginli, "Evet, aday adayı olmak için istifa ettim. Ancak bana ne sayın başbakanımızdan ne herhangi bir bakan ya da milletvekilimizden ne de bir parti yöneticisinden aday olacağıma ilişkin verilmiş bir söz yoktur. Benim Çankaya da AK Parti adayı olacağım kesin değil. Bu sayın başbakanımız ve parti yönetiminin kararıdır. Verilecek kararı, elbette herkes gibi ben de saygı ile karşılayacağım. Ancak ben aday adayı olarak müracaatta bulunacağım. Sonuçta bir kadın olarak bu yarışta var olmak istiyorum. Ama kimseden henüz bir söz almış değilim" dedi. Bezginli, kulislerde adanın aday olarak anılmasının doğru olmadığını kendisinden başka bayan aday adayları da bulunduğunu da belirterek, "Ben de diğer arkadaşlarımla aynı eşit koşullarda yarışa giriyorum. Kimse bana söz vermiş değil" diye konuştu.

İNTERNETHABER 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*