Gökçek'ten 3 şehit eşine iş ve konut

Gökçek'ten 3 şehit eşine iş ve konut.12176
  • Giriş : 09.03.2008 / 22:29:00

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, son Irak harekatında eşi şehit olan 3 kadını belediyede işe alacaklarını ve aileye konut hediye edeceklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, son Irak harekatında eşi şehit olan 3 kadını belediyede işe alacaklarını ve aileye konut hediye edeceklerini bildirdi.

Gökçek, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Sheraton Oteli'nde düzenlenen ''Kadınlar Toplumun Mimarıdır'' konulu toplantı ve ödül töreninde, kadınlara yönelik faaliyetler içinde olmanın mutluluk verdiğini söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi faaliyetlerinin sadece yüzde 10'unun vatandaşlar tarafından bilindiğini öne süren Gökçek, yüzde 90'ının ise bilinmediğini savundu.

Belediyenin kadınlara 22 branşta düzenlenen meslek edindirme kurslarından 120 bin kadının mezun olduğunu ifade eden Gökçek, kadınların edindikleri bilgileri ev hayatlarında uyguladıkları gibi meslek sahibi olmalarına da katkı sağladığını söyledi. Gökçek, 3 ay süren kurslar sonunda mezunların iş yeri açma olanağına da sahip olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

''Mezunlar arasında 3 bine yakın ressamımız var, profesyonellere taş çıkarır nitelikteler. Yoksul çiftleri her sene evlendirme organizasyonları yapıyoruz. Aile Yaşam Merkezi'nde kadınlar jimnastik gibi çeşitli etkinlikler yapıyorlar. Belediye bünyesinde 12 adet Hanım Lokali faaliyet gösterdiği gibi Gençlik Merkezi'nden de 47 bin bayan yararlanıyor. Ayrıca 3 adet de Kadın Sığınma Evi faaliyetini sürdürüyor.''

Şehit ailelerine büyük önem verdiklerini ve acısını yüreklerinde taşıdıklarını ifade eden Gökçek, belediye Meclisi'nde alınacak kararla son Irak harekatında eşi şehit olan 3 kadını belediyede işe alacaklarını ve aileye konut hediye edeceklerini bildirdi.

Gökçek'in eşi Nevin Gökçek de, şehit ailelere başsağlığı dilediklerini ifade ederek, Mehmetçiklere ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne her zaman şükran duyduklarını söyledi.

Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladıklarını belirten Gökçek, ''Kadınların sorunlarının çözülmesi, toplumsal sorunların çözümü anlamını taşır'' dedi. Gökçek, kadınların en önemli probleminin eğitim olduğunu, kadını eğitenin toplumu eğitme anlamını taşıdığını ifade ederek, eğitim haklarının kesinlikle ellerinden alınmaması gerektiğini söyledi.

Çiğdem Tunç'un sunuculuğunu yaptığı toplantıda Gökçek çifti, aralarında 1 şehit eşinin de yer aldığı kültür-sanat, spor, bilim ve yapımcılık alanında başarı elde eden 10 kadına ödül verdi.

Sanatçı Işın Karaca'nın konseriyle renklenen organizasyonda, BELMEK kursiyerleri tarafından hazırlanan ''kına gecesi'' gösterisi beğeniyle izlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious