Gökçek'ten Ankaralılara su haberi

Gökçek'ten Ankaralılara su haberi.12742
  • Giriş : 04.11.2007 / 16:41:00

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, şu anda herhangi bir su kesintisi düşünmediklerini, böyle bir kesintinin söz konusu olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gökçek, Ankara'da 1 milyonuncu doğal gaz abonesi olan Ogün ve Sibel Altunkaynak çiftini, Karapürçek Başak Mahallesi'ndeki evlerinde ziyaret etti. Çifte, plazma televizyon, diz üstü bilgisayar ve 500 metre küp doğal gaz yüklü kart hediye eden Gökçek, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Doğal gazın yaygınlaşmasına önem verdiklerini ifade eden Gökçek, "Doğal gazımızı muhtemelen Ocak ayı içeresinde özelleştireceğiz. Özelleştirme öncesi doğal gaz yaygınlaştırma faaliyetlerine olanca hızımızla devam ediyoruz. Çünkü hazırlamış olduğumuz şartnameye her yıl 70 bin abone yapma mecburiyetini getiriyoruz. Bunun 35 bininde direk olarak belediye yapılacak olan yerleri seçme hakkına sahip olacak. Dolayısıyla doğal gazda bir yavaşlama söz konusu değil" diye konuştu.

Gökçek, "Doğal gaz zarar eden bir kurum mu neden özelleştiriyorsunuz?" şeklindeki soruyu yanıtlarken, işçi maliyetlerinde yakındı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, su konusundaki çalışmaların sorulması üzerine, Kızılırmak'tan 3 hat üzerinden ve 250'şer bin metre küpten toplam 750 bin metre küp su geleceğini anımsattı.

Söz konusu hattın ilk bölümünü Kasım ayında açmayı planladıklarını ifade eden Gökçek, Aralık ayı sonunda da her üç hattı bitirmeyi hedeflediklerini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious