Gökçek'ten CHP'yi kızdıracak sözler

Gökçek'ten CHP'yi kızdıracak sözler.11272
  • Giriş : 09.11.2008 / 08:23:00

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi için 'aday olacak adam bulamadığını' ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ''Bir taraftan hizmet için çalışırken bir taraftan da ekmek sahibi olabilmesi için vatandaşlarımıza her türlü desteği yapıyoruz'' dedi.

AK Parti Elmadağ İlçe Başkanlığı 3. Olağan Kongresi'nde konuşan Melih Gökçek, Elmadağ gibi kimi ilçelerin Ankara Büyükşehir Belediyesi mücavir alanına dahil olmasıyla hizmetlerin katlandığını söyledi.

Üzerlerine düşen görevleri güçlerinin yettiği yere dek yapmaya çalıştıklarını belirten Gökçek, şöyle konuştu:

''Akyurt Belediyesi, Kazan Belediyesi, Çubuk bir örnek. Bu ilçelerimize gittiğiniz zaman çevrenin ne kadar değiştiğini göreceksiniz. Çünkü şehrin içinde birşey eksik olduğu zaman Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne geliyorlar. Tabiri caizse başımızda boza pişiriyorlar. Hiç mümkün değil, zoraki alıp gidiyorlar. Biz de bu hizmeti vermekten şeref duyuyoruz. İnşallah Elmadağ Belediye Başkanlığı'nı da alacağız. Yani üçlü olacağız; ilçe, büyükşehir, hükümet ve güçlü olacağız.''

-''BÜYÜKŞEHİR'İN YAPTIĞI ALTYAPI, İSTİHDAMA ETKİ ETTİ''-

Hasanoğlan beldesinde sanayi bölgesi bulunduğunu hatırlatan Gökçek, şunları kaydetti:

''Burada bol miktarda işyeri, fabrika var. Bu arkadaşlarımızla biraraya geldik. Dedim ki 'arkadaş, sizin altyapınızı -belediye meclisimizden karar çıkartalım-, biz bedava yapalım. Bunun karşılığında bir işçi çalıştırıyorsanız 2 olsun. 2 çalıştırıyorsanız 4 olsun.' Nitekim, 'en son rakamlar ne' dedim. Şu an 5 bin kişi çalışıyor. Bunun yarısı yeni alınanlar. Bunlar bizim yaptığımız altyapı sayesinde. Altyapısını, doğalgazını, asfaltını ve yollarını yaptık. Onlar da fabrikalarını genişletti ve neticede 2 bin 500 kişi daha istihdam edildi. İlçe belediyelerinin buraya hiçbir katkısı olmadı. İşte biz bir taraftan hizmet için çalışırken bir taraftan da ekmek sahibi olabilmesi için vatandaşlarımıza her türlü desteği yapıyoruz.''

-''ASFALTSIZ YER BIRAKMADIK''-

Elmadağ'a bundan 5 yıl önce ''doğalgaz gelecek'' denseydi inananın çıkmayacağını ifade eden Gökçek, ''Sanayi bölgesinden başladık gelmeye. Elmadağ'a senede 800 ton asfalt dökülüyordu. Sadece 2007'de merkeze 136 bin 570 ton asfalt dökmüşüz. Bu sene de 3 bin 770 ton asfalt, topladığınız zaman 140 bin ton asfalt döktük. Bu, 6 metre genişliğinde 140 kilometre yol demek.''

Köylere de benzer hizmetlerin götürüldüğünü belirten Gökçek, ''Hasanoğlan'ın tarihinde görmediği yatırımı yapmışız. 1.5 trilyon köylere ve beldelere harcamışız. Elmadağ'ın köylerinde asfalt var mıydı? Asfaltsız yer bırakmadık. AK Parti'nin ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin farkı budur'' dedi.

Gökçek, Elmadağ'da jandarma komutanlığı karşısındaki 4 katlı binayı kiralayarak Aile Yaşam Merkezi kuracaklarını söyledi.

Gökçek, ''Ankara'da dar gelirli vatandaşlara ne yapıyorsak -gıda, kömür, çocuklarımızın kırtasiye ihtiyacı için kaban, ayakkabı- bunların hepsini Elmadağ'a da yapıyoruz. Köylerde de aynı olmak üzere. Biz bütün bunları yapıyoruz ve yapmaya da devam ediyoruz. Birileri yeni yeni öğrenip, biz de yapacağız diyor'' dedi.

-''CHP'DE BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPACAK ADAM YOK''-

CHP'nin, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ''aday olacak adam bulamadığını'' savunan Gökçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Dışarıdan ithal devşirme adamlar buluyorlar. CHP'de gerçekten belediye başkanlığı yapacak adam yok. Olan da berbat ediyor. Bunun en güzel örneği Çankaya'ya. Bakın Çankaya'da her dönem belediye başkanı adayı değişir. Doğan Taşdelen vardı gitti, Muzaffer Eryılmaz vardı o temelli gitti. Yerine yenisi geliyor ama bu sefer biz alacağız.''

-''KARAYALÇIN-DEHAP İŞBİRLİĞİ''-

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için adı geçen SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın'ın geçen dönem DEHAP ile işbirliği yaptığını hatırlatan Gökçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''DEHAP biliyorsunuz. Şimdiki adı DTP, yani İmralı ile beraber hareket eden İmralı'nın yandaşı olan bir parti. Onları, kolları kanatları altına aldı. Geçen seçimde ve Diyarbakır SHP Belediye Başkanı olarak seçildi şu anki Osman Baydemir. Şimdi kime başkanlık yapıyor, DTP'ye dolayısıyla İmralı'ya. İşte Güneydoğu'ya başbakanımız gitti. Belediye başkanıyla önünü kesmeye kalktılar. Bunlara bu makamı ve mevkiyi kim hediye etti? Bugünkü CHP'nin adayı olacak olan sayın Karayalçın hediye etti.''

Karayalçın'ın ''çok uyanık'' olduğunu savunan Gökçek, şöyle dedi:

''Bir de baktım 'yurttaşlarımızın gelir düzeyi az olanların gelir düzeyini düzelteceğiz, olanlara her türlü yardım yapacağız. Adambaşı 600 YTL para dağıtacağım. Otobüs biletlerini ve 30 metreküpe kadar su bedava' diyor. Neredeyse üstüne üstlük birer tane de araba verecek. Ya arkadaş, olacak birşey mi? Söyledikleri rakamları belki televizyonlarda seyretmişinizdir. 1 katrilyon 600 trilyon tutuyor. Belediyenin bütçesi 1 katrilyon 200 trilyon. Ben bunu televizyonlarda söylemeye başlayınca, başladı küçültmeye, biz söyledikçe o azalttı. 15 ilçenin 15'ni de alacağız Allah nasip ederse.''

Elmadağ Halk Eğitimi Merkezi Salonu'ndaki kongreye, AK Parti Ankara Milletvekilleri Salih Kapusuz, Mehmet Zekai Özcan ve Faruk Koca, Mamak Belediye Başkanı Gazi Şahin ve AK Parti Ankara İl Başkanı Halis Bilge de katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajının da okunduğu kongrede AK Parti Elmadağ İlçe Başkanı Nuri Yurdakul, Elmadağ Belediye Başkanlığı'na aday adayı olduğunu söyledi.

İlçe başkanlığına, seçime tek aday olarak giren Satılmış Yaman seçildi.

Oy kullanma işlemi sürerken konuk heyete Elmadağspor Kulübü Tesisleri'nde, Elmadağ'ın geleneksel yemeği olan tirit ve höşmerim sunuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*