Gökçek'ten Dündar'a mal varlığı resti

Gökçek'ten Dündar'a mal varlığı resti.8755
  • Giriş : 21.12.2008 / 01:40:00
  • Güncelleme : 21.12.2008 / 00:02:47

Gökçek, Dündar'ın yazdığı "Gökçek mal varlığımı konuşmayalım dedi" başlıklı haberle ilgili bir açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Uğur Dündar'a mal varlığı resti çekti. Gökçek, "Sayın Uğur Dündar da ne zaman arzu ediyorsa, kendisi de benim gibi bir kamu hizmeti yaptığına göre, kendi servet beyanı ile benim servet beyanımı müştereken gazetecilerin huzurunda açıklayalım." dedi.
Gökçek, sözkonusu haberde kendisinin mal varlığını açıklamaktan korkuyormuş gibi bir hava verilmeye çalışıldığını belirterek şunları söyledi: "Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Dündar'la yaptığımız tartışma programında defalarca Uğur Dündar'a da hatırlattığım konuyu, program öncesi telefonda da aynı şekilde hatırlattım. Sayın Dündar'la program öncesi telefonla yaptığım görüşmede; 'Uğur bey, sizinle defalarca konuştuk. Programda, işin iyice anlaşılması için 'Arena'daki ortaya atılan iddiaların dışında kesinlikle başka bir konuya girilmemesi gerekir ve girmeyeceğim dedim.' Bu arada da bazı gazetelerde Kılıçdaroğlu'nun, 'Melih Gökçek'in servet beyanını da soracağım' şeklinde haberler yer aldığını Sayın Dündar'a hatırlatarak, konuyu şimdiden saptırmaya niyetli olduğunu, benim servet beyanı açıklamaktan kaçmayacağımı, ancak bu tartışmada sadece Arena'da ortaya attığı iddialarını cevaplayacağımı, arzu ederlerse diğer konularda başka oturumlara katılarak bunları da cevaplandıracağımı söyledim."

Gökçek, kendisinin konuşmasının "servet beyanını açıklamaktan kaçınıyor" gibi takdim edilmesinin son derece çirkin olduğunu ifade etti. Gökçek, "Sayın Uğur Dündar da ne zaman arzu ediyorsa, kendisi de benim gibi bir kamu hizmeti yaptığına göre, kendi servet beyanı ile benim servet beyanımı müştereken gazetecilerin huzurunda açıklayalım. Bu suretle kamuoyu bunları öğrenmiş olur." çağrısında bulundu.

8SUTUN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*