Gökdemir için Meclis'te tören düzenlendi

Gökdemir için Meclis'te tören düzenlendi.22003
  • Giriş : 21.04.2008 / 14:10:00

Geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden eski Devlet Bakanı Ayvaz Gökdemir için TBMM'de tören düzenlendi. Törende Demirel, Çiller ve Soylu da hazır bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden eski Devlet Bakanı Ayvaz Gökdemir için TBMM'de tören düzenlendi.

Törene, TBMM Başkanı Köksal Toptan, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Eski Başbakan Tansu Çiller, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, TBMM Başkanvekilleri Eyyüp Cenap Gülpınar, Nevzat Pakdil, Sadık Yakut, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, MHP Grup Başkanveki Oktay Vural, TBMM İdare Amirleri Orhan Erdem, Hüsrev Kutlu, milletvekilleri, eski bakan ve milletvekilleri ile Gökdemir'in ailesi katıldı.

Gökdemir, Kocatepe Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından Karşıyaka Mezarlığında toprağa verilecek.

-GÖKDEMİR'İN ÖZGEÇMİŞİ-

Ayvaz Gökdemir, 1942 yılında Gaziantep'de doğdu. Ankara Yüksek Öğretmen Okulu ile Ankara Üniversitesi DTCF Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitiren Gökdemir, Öğretmen Okulları Genel Müdürlüğü, Özel Yükseliş Koleji Genel Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

19. Dönem Gaziantep, 20. Dönem Kayseri ve 21. Dönem Erzurum Milletvekilliği olarak TBMM'ye giren Gökdemir, Mesut Yılmaz'ın Başbakanlığında kurulan 53. Hükümet'te Devlet Bakanı olarak görev aldı.

Ayvaz Gökdemir, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious