Gökdeniz sahada vurulacaktı!

  • Giriş : 06.07.2006 / 00:00:00

Trabzonsporlu Fatih Tekke ile Gökdeniz'in işyerlerini kurşunladığı iddia edilen Hakan Süleyman hakkında, 2 kez ömür boyu hapis cezası istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

HAKİM karşısına ilk kez 11 Temmuz’da çıkacak olan sanıklar Hakan Süleyman ve Erdem Kılıç ile Fatih Bulut hakkında, "Trabzon’da suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kasten adam öldürmek, genel güvenliği tehlikeye düşürmek, hürriyeti tahdit, nitelikli yağma, mala zarar verme ve 6136 sayılı yasaya muhalefet" suçlarından ömür boyu hapis cezası istendi. Çete lideri olduğu gerekçesiyle Hakan Süleyman hakkında ise istenen ömür boyu hapis cezasının "iki kez" olması vurgulandı.

İddianamede Blacksea Oteli personeli 34 yaşındaki Müjdat Üçüncü’yü 30 Ocak 2006’da tabancayla vurarak öldüren, Akçaabatspor Başkanı Veli Sezgin’i 16 Ağustos 2005 günü tabancayla yaralayan Hakan Süleyman’ın çete üyeleriyle birlikte milli futbolcu Fatih Tekke’yi ölümle tehdit ettiği yer aldı.

BÜYÜK AĞABEY CEZASI

İddianameye göre, geçen yıl 31 Ekim’de Hakan Süleyman’ın, otomobiline görüşmek için binen Tekke’ye "Bu akşam Gökdeniz ile mutlaka buluşmalıyız. Seni bırakmayacağız. Gökdeniz’i bulamazsak seni vuracağım" diye tehdit etti. Fatih Tekke bunun üzerine, "Vuracaksanız beni vurun. Ancak müsaade edin abdest alıp çocuklarımla vedalaşayım" diyerek eşiyle telefonla görüştü. Fatih Tekke’ye "Gökdeniz, bahis oyunlarında takımı rezil etti. Ona büyük ağabeyler ceza kesecek. Onu sahanın ortasında vuracaklar. Onu bizimle tanıştır. Eğer gelmezse idmanda onu ayağından vururuz" diyen Süleyman’ın Trabzon’da İnönü Mahallesi Hasan Saka Caddesi’ndeki bir işyerinde (Çanakkale Seramik) Gökdeniz Karadeniz ile bir araya geldiği anlaşıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious