Gökhan Demirkol'un, Gamze Özçelik davası...

  • Giriş : 11.05.2006 / 00:00:00

Manken oyuncu eski sevgilisi Gamze Özçelik'e tecavüz ettiği iddiasıyla 10.5 yıl hapis istemiyle tutuklu bulunan eski basketbolcu Gökhan Demirkol'un yargılanmasına Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Duruşmaya Gamze Özçelik katılmazken, Gökhan Demirkol'un avukatı Ömer Yeşilyurt da, babasının vefat ettiği gerekçesiyle katılmadı. Gamze Özçelik'in avukatı Fatih Volkan, mahkeme heyetinden söz isteyerek müvekkilinin uğradığı haksızlığın bir an önce telafi edilmesi gerektiğini söyledi.

Oyuncu Özçelik'in avukatı Fatih Volkan, Gökhan Demirkol'a "Gamze'nin cep görüntüsünü çekerken, cep telefonunu öptüğünü söylüyorsun. Bu görüntüleri ne zaman çektin ve orijinalleri nerede?" diye sordu.

Gökhan Demirkol ise, "O görüntüler gece otele gitmeden önce çekilmişti. İstanbul'a döndükten sonra, çektiğim görüntüleri bilgisayara aktardım ve daha sonra bilgisayarın hafızası dolduğu için silmek zorunda kaldım. Bu olayların ardından ilk olarak bilgisayara el konuldu. Bilgisayar bana iade edildikten sonra bir uzman tarafından bilgisayarın veri kaydı programları incelendi ve bu görüntüler bulundu." şeklinde cevap verdi.

Gökhan Demirkol'un diğer avukatı Fevzi Dersuneli, ilişkinin yaşandığı gece Gamze Özçelik ile Gökhan Demirkol ile barda eğlendikten sonra otele kol kola gittiklerini belirtti.

Demirkol'un avukatları, başka tecavüz davasında 7 ay hapis cezası verildiğini örnek göstererek, bu yöndeki Yargıtay kararını mahkemeye sundular. Böyle bir karara karşın Demirkol'un 5 aydır cezaevinde bulunduğunu ve hücrede kaldığını belirten avukatları, adli kontrol hükümleri uygulanarak, müvekkillerinin tahliye edilmesini talep etti.

Tarafları dinleyen mahkeme heyeti, İstanbul ve Ankara Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi ile Kriminal Dairesi'nin sözkonusu CD görüntülerinin incelemesine, hazırlanan raporun beklenmesi ve delillerin tam toplanmasına, Gamze Özçelik'in psikolojik durumu hakında raporun gelmesine, Gökhan Demirkol'un tutukluluk halinin devamına ve duruşmanın 5 Haziran 2006 tarihine ertelenmesine karar verdi.

Adliye çıkışında basın mensuplarının soruları üzerine yargılama süreci dolayısı ile konuşmak istemediklerini ifade eden Demirkol'un babası Ali Rıza Demirkol, "Şimdi herkes konuşuyor. Zamanı gelince biz de konuşacağız." dedi.

Gamze Özçelik'in Gökhan Demirkol tarafından tecavüze uğradığını belirten avukat Volkan, "Mahkeme heyetinin gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum. 23 yaşındaki bir bayan mağdur edilmiştir." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious