Gökhan Demirkol'un davası ertelendi

  • Giriş : 16.02.2006 / 00:00:00

Manken Gamze Özçelik'in müstehcen görüntülerinin cep telefonuyla çekilerek internette yayınlanmasıyla ilgili davanın duruşması Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Duruşmada Gamze Özçelik'in de ruh sağlığının bozulup, bozulmadığına yönelik rapor alınmasına karar verildi.
İstanbul Ümraniye Cezavi'nde olan Gökhan Demirkol, olayın Antalya Bölgesi'nde gerçekleşmesinden dolayı, hakkındaki duruşmaların Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmesine karar verilince, 2 gün önce Antalya E Tipi Kapalı ve Yarı Açık Cezaevine getirildi. Demirkol bu gün Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarıldı. Duruşmaya Gökhan Demirkol ve avukatı Ömer Yeşilyurt, görgü tanıkları Demirkol'un arkadaşı oyuncu Barış Kılıç katıldı. Gamze Özçelik'in katılmadığı duruşmada, Özçelik'i avukatı Fatih Volkan temsil etti.

Duruşma sırasında suçlamalarla ilgili söz verilen Demirkol, Gamze Özçelik ile 2 yıldan beri birlikte olduğunu ve cinsel ilişkilerinin devam ettiğini söyledi. Gamze Özçelik ile birbirlerine çıplak fotoğraflarını göndererek cinsel fantezi yaşadıklarını belirten Demirkol, olay günü de Gamze ve ailesiyle Kemer'de bir diskoda eğlendiklerini, içki içtiklerini ifade etti. Daha sonra da Gamze Özçelik'in kaldığı otele gittiklerini belirten Demirkol, odada önce esrar içtiklerini, sonra da seviştiklerini söyledi. Yaşadıkları sevişme anını cep telefonuna kaydettiğini belirten Demirkol, görüntülerin internette verilmesi konusunda bilgisinin olmadığını ileri sürdü. Demirkol, "Gamze Özçelik'in, görüntülerinin internet sitesinde yayınlanmasının ardından söylediği tecavüze uğradım sözünü anlamış değilim. Tahliyemi istiyorum." dedi.

3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada dizi oyuncusu Barış Kılıç'ın da aralarında bulunduğu 4 tanık dinlendi. Müdahil ve sanık avukatlarının savunmasını yapmasının ardından mahkeme heyeti, Gökhan Demirkol'un tutukluluk halinin devamına, Gamze Özçelik'in de mahkeme tarafından dinlenmesi ve psikiyatriden rapor alınmasına karar verdi. Duruşma, 17 Mart 2006 tarihine ertelendi. Gökhan Demirkol basınd an gizlenerek cezaevi aracına bindirilerek Antalya E Tipi Kapalı ve Yarı Açık Cezaevi'ne gönderildi.

Gökhan Demirkol'un avukatı Ömer Yeşilyurt ise, Gamze Özçelik'in teşhircilik yaptığını ve Ege Denizi'nde bulunan Mikanos Adası'nda çeşitli görüntülerinin bulunduğunu iddia etti. Yeşilyurt, müvekkilinin suçsuz olduğunu ileri sürdü. Duruşma sonucunda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Yeşilyurt, davanın 17 Mart 2006 tarihine ertelendiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious