Gökhan Emreciksin'in yarısı Boluspor'un

Gökhan Emreciksin'in yarısı Boluspor'un.11602
  • Giriş : 02.01.2009 / 14:59:00

Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı, Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın'ı, Gökhan Emreciksin'in Fenerbahçe'ye transferi konusunda Boluspor'u devre dışı bırakmaya çalışmakla suçladı şok bir iddia ortaya attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Gökhan Emreciksin konusunda Ankaragücü Kulübü'nün çeşitli oyunlara girdiğini iddia eden Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı, şunları söyledi:

''2005 yılında Gökhan'ı 30 bin YTL'ye Bandırmaspor'dan transfer ettik. 2 sezon Boluspor'da oynadıktan sonra Ankaragücü'ne sattık. Gökhan Emreciksin'i Ankaragücü'ne verirken, bu futbolcunun bir başka kulübe transfer olması durumunda, bonservis bedelinden Boluspor'un yüzde 50 pay alması konusunda da anlaşma yaptık.

Fakat şu anda görüyoruz ki, Fenerbahçe Kulübü Gökhan'a karşılık 2 milyon Avro ve 2 futbolcu veriyor. Gökhan da önümüzdeki günlerde Fenerbahçe ile resmi anlaşmayı imzalayacak. Şu anda Ankaragücü bonservis konusunda çeşitli oyunlara giriyor. Fenerbahçe'den istediğimiz tek bir konu var. O da Gökhan için ödedikleri bedelinin doğru şekilde borsaya bildirilmesi.''

Gökhan Emreciksin'e 2 yıl emek vererek Türk futboluna kazandırdıklarını, fakat Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın'ın, Boluspor'un hakkı olan parayı vermek istemediğini dile getiren Çarıkçı, ''Cemal Aydın, Fenerbahçe Kulübü'nden Gökhan Emreciksin'in transfer bedelinin 200 bin YTL gösterilmesini, paranın elden ödenmesini istiyor. Böylece Boluspor'un daha az bir pay almasını planlıyor'' dedi.

-''350 BİN DOLARI DA İCRA YOLUYLA ALABİLMİŞTİK''-

Necip Çarıkçı, Gökhan Emreciksin'i Ankaragücü'ne 350 bin dolar bonservis bedeliyle verdiklerini belirterek, ''Zaten o zaman da bu parayı ancak 9 ayda, icra yoluyla alabilmiştik'' dedi.

Gökhan'ın Fenerbahçe'ye transferi konusunda Ankaragücü Kulübü Başkanı Aydın'ın girişimleriyle ilgili olarak Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunduğunu vurgulayan Çarıkçı, ''Fenerbahçe Kulübü ile de görüştüm. Kulüpler Birliği ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a da Ankaragücü'nün teklifini kabul etmediği için teşekkür ediyorum. Gerçekten dünya kulübü olma yolunda büyük bir mesafe kazanmış bir kulübe yakışan buydu'' diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*