Gökhan Uzun, karakoldaki ilk gününde şehit oldu

Gökhan Uzun, karakoldaki ilk gününde şehit oldu.10543
  • Giriş : 11.05.2008 / 02:51:00
  • Güncelleme : 11.05.2008 / 00:06:53

6 Mehmetçiğin şehit olduğu Aktütün jandarma karakolunda şehit olanların haberleri gelmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ne bağlı sınır köyü Aktütün'de jandarma karakoluna dün akşam teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan jandarma er Gökhan Uzun'un Trabzon'daki ailesinin evine ateş düştü. Uzun’un, henüz görev aldığı karakoldaki ilk gününde şehit olduğu anlaşıldı.

Geçici görevle gönderildiği Aktütün sınır karakolunda çıkan çatışmada şehit olan jandarma er Gökhan Uzun’un ailesine acı haberi, Trabzon Jandarma İl Komutanlığı görevlileri bu sabaha karşı verdi. Ankara Güvercinlik’de görev yaparken geçici görevle Hakkari'ye gönderilen 9 aylık asker Gökhan Uzun’un Akçaabat İlçesi'ndeki baba evinde gözyaşı sel oldu. Yenimahalle’de oturan Ali Yaşar ve Esma Uzun’un 5 çocuğundan biri olan şehit er Gökhan Uzun’un vatani görevinin 6 ay sonra biteceği belirtildi.

Gözü yaşlı baba Ali Yaşar Uzun, “Hakkari’ye giderken sürekli telefonlaştık. Dün sabah helikopterle Yüksekova’ya geçtikten sonra saat 11.00’de telefonla görüştük. Beni komutanın telefonuyla aradı, parasının bittiğini söyledi. Para istedi. Dün öğleden sonra para çıkardım. Yanımdaki arkadaşıma, ‘oğlum bu parayı alamayacak’ dedim. Hissetmiştim. Sabah komutan geldi, bu haberi verdi. Oğlum karakolun basıldığı gün oraya gitmişti. Karakolda bir gece kalabildi” dedi. Uzun, “3 oğlum var. Onları da bu vatana feda edeyim. Ama ne için?” diye konuştu.

Gökhan Uzun’un şehit düştüğü haberi ilçede de büyük üzüntü yarattı. Ailenin yakınları ve yöre sakinleri Yenimahalle’ye akın ederek taziyelerini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious