Gökhan Zan işinde biz karlı çıktık

Gökhan Zan işinde biz karlı çıktık.9826
  • Giriş : 24.06.2009 / 10:12:00
  • Güncelleme : 24.06.2009 / 10:15:56

Beşiktaş'ta Demirören, yönetim toplantısında konuştu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

"Gökhan bizden 2 milyon euro istedi. Opsiyonu kullansak kasamızdan 1.5 trilyon çıkacaktı. Seneye de 500 bin euroya bile alan olmazdı. Herşey bilgimiz dahilinde gerçekleşti."

Siyah beyazlı kulüpte salı günü yapılan yönetim kurulu toplantısında, son günlere damga vuran ve kamuoyunda "başarısızlık" olarak görülen konular masaya yatırıldı. Uzun bir aradan sonra toplantıya katılan Başkan Yıldırım Demirören, özellikle Galatasaray'a imza atan Gökhan Zan konusundaki bilinmeyenleri anlattı. Bir anlamda yönetici arkadaşlarına hesap veren Demirören, Topuz konusuyla başladı ve olayı kısaca geçiştirdi: "Arkadaşlar biliyorum hepimizni üzerine gelindi. Şampiyonluğu doya doya yaşayamadığımızı da biliyorum. Ben Topuz ve ailesine çok güvenmiştim. Benim güvenimi boşa çıkardılar. Fenerbahçe'ye gitmeseydi, Kayseri'de alacağı parayı biz verecektik. Bir sene orada oynatacaktık ondan sonra bize bedavaya gelecekti. Bu arkadaş sözünde durmadı. Hukuksal olarak boşluklar vardı bunları değerlendirmek istemedik."

-"Galatasaray'A HAYIRLI OLSUN"-

Ve Başkan asıl konu olan Gökhan Zan'a geldi: "Şampiyonluktan sonra 2-3 gün geçince ben Gökhan'ın menajeri ve avukatı olan şahısla bir görüşme yaptım. Kendisi yeni sezon için Gökhan'ın 2 milyon euro talepte bulunduğunu bildirdi. Biz de bu şartlar altında anlaşmanın olmayacağını söyledik. Şimdi herkez bizi "niçin opsiyon kullanılmadı" diye suçluyor. Soruyorum sizlere, 1 yıl daha opsiyonu kullanıp uzatsaydık maç başları da dahil yaklaşık 1.5 trilyon Gökhan Zan'a verilir miydi? Çünkü bu oyuncu sürekli sakatlanıyordu. Hoca da ısrarcı olunmasını istemedi. Sözleşmeyi uzatırdık ama o zaman ne olacaktı. Geçen sezon boştaydı kimse almadı. Devam etseydik 500 bin euroya bile Gökhan'ı satamazdık. Bizim de kasamızdan ekstra 1.5 trilyon çıkacaktı. Her şey bilgimiz dahilindeydi. Gökhan Galatasaray'a hayırlı olsun. Bu konu kapanmıştır."

-400 BİN TL ALACAĞI VAR-

Resmen Galatasaraylı olan Gökhan Zan'ın Beşiktaş'tan maç başı ücretlerinin y aklaşık 400 bin TL'lik bölümünü alamadığı bildirildi. Milli futbolcuya ayrıca şampiyonluk primi olarak 200 bin dolar ödeme yapılması gerekiyor. Gökhan Zan'ın bu paranın ödenmesi konusunda oldukça umutsuz olduğu ifade edildi.

-FORMASINI İMZALATI DUVARA ERKEN ASTI-

Gökhan Zan'ın Galatasaray'a sürpriz transferinin ardından film karelerini geriye saranlar ayrılık kararının daha önceden alınmış olduğunu söylüyor. İşte yaşananlar: "Denizli maçı sonrası takım özel uçakla İstanbul'a dönüyor, şampiyonluğu kutluyor. Gökhan ise formasını arkadaşlarına, teknik ekibe ve Başkan Demirören'e imzalatıyor. Arkadaşları, "Hayrola Gökhan , acelen ne?" diye soruyor. Zan ise "Bir şey yok. Bu formayı evime asacağım. Biz buralarda bugün varız, yarın yokuz" diyor.

HABERTÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*