Gökmen'in ölün nedeni genetik

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

Elazığspor kulüp doktoru Dr. Burhan Taneli, Gökmen Yıldıran'ın ölüm nedeninin sıcakta yapılan antrenmanla ilgisinin olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dr. Burhan Taneli, yapılan otopsi sonucunda Gökmen'in, kalp damarlarında anomali tespit edildiğini ve kalp damarlarının normalden farklı olduğunu belirtti. Ani kalp kasılmaları sonucu kalbe giden damarların tıkanması sonucu böyle bir olayın yaşandığını düşündüklerini ifade eden Taneli, Gökmen'in ölüm nedeninin kalp kaslarında ki kasılmaya bağlı olduğunu tekrarladı. Otopsiden sonucunda mide kanamasına da rastlandığını dile getiren Taneli, "fakat mide kanamasının ani ölüme yol açmayacağını biliyoruz" şeklinde konuştu.

Gökmen'in ailesinde kalp rahatsızlığı nedeniyle gerçekleşen ölümlerden haberdar olmadıklarının altını çizen Taneli, göreve yeni başladığına işaret ederek; "Gökmen'in ailesindeki bu acı olayları bilseydim herşeyden önce Gökmen'e tetkik ve tahlilleri yaptırırdım. Onunla özel olarak ilgilenirdim. Sonuçlara göre gerekli önlemleri alırdım" dedi.

Otopsiden elde edilen bulguların adli tıpa gönderildiğini hatırlatan Dr. Taneli, "Ancak adli tıpa gönderilen stopatolojik sonuçlar açıklandıktan sonra kesin netice ortaya çıkacak. Hafta içinde adli sonuçların çıkacağını umuyoruz. O zaman sonuçları bütün kamuoyuna sunacağız" diye konuştu.

Dr. Burhan Taneli, takımın antrenmanlarının 40 derecede yapıldığı ve Gökmen Yıldıran'ın bundan da etkilenmiş olabileceği şelinde ki haberlere de değinerek, şunları söyledi:

"Antrenmanlarımızın yapıldığı 18.00 civarında hava sıcaklığı yaklaşık 35 dereceye düşüyor. Bölgenin özellikleride göz önünde bulundurulduğu zaman bu sıcaklık, 30 dereceye kadar iniyor. Gökmen Yıldıran'ın sıcaktan hayatını kaybetmedi. Bu bölgede o saatlerde sıcaklığın 40 derece olmadığı bilinmesi gerekir. Zaten öyle bir havada hocamızın çalışma yaptırmayacağını herkesin bilmesini istiyorum."

Elazığspor'a bir ambülans bağışı olduğunu aktaran Taneli, antrenman saatinde devamlı bir doktorun bulunacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious