Göksel: Ülkemiz iktidarı ile ayakta!

Göksel: Ülkemiz iktidarı ile ayakta!.10762
  • Giriş : 12.10.2008 / 16:20:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar Göksel, ''Dünya devi, zengin ülkeler batarken, Türkiye bunu (küresel kriz) çok hafif atlatıyorsa, bu iktidarımızın aldığı tedbirlerin, çıkardığı kanunların sonucudur'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Göksel, AK Parti Balçova İlçe Başkanlığının 3. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, partisinin dünyada marka haline geldiğini, bazı ülkelerde kurulan partilerin Adalet ve Kalkınma Partisi ismini aldığını söyledi.

AK Parti'nin, yurt dışında yüksek lisans ve doktora dersi olarak okutulduğunu belirten Göksel, kongrelerinin de diğer siyasi parti kongrelerinden farklı olarak seviyeli, kaliteli ve omuz omuza geçtiğini ifade etti.

İktidar olmadan önce ''yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edeceklerini'' açıkladıklarını vurgulayan Göksel, şöyle konuştu:

''3 Y ile mücadele edeceğiz dedik. Neredeyse 1929 krizine yakın bir krizin yaşandığı şu günlerde, ülkemizdeki bu güçlü yapı, ekonomimizdeki şu an görünen manzara, işte bu 3 Y ile mücadelenin sonucudur. Zannetmeyin ki bu kendiliğinden ya da dünden bugüne olan bir sonuçtur. Dünya devi, zengin ülkeler batarken, Türkiye bunu çok hafif atlatıyorsa, bu iktidarımızın ilk gününden bugüne kadar aldığı tedbirlerin, çıkardığı kanunların sonucudur. Hiçbir şey kendiliğinden olmuyor. Bunu çok iyi anlatmalıyız.''

Yerel seçimlerde partisinin İzmir'de başarılı olacağına inandığını belirten Göksel, şunları kaydetti:

''Sanki bazı yerler ulaşılmazmış, bazı yerler bazı partilerin tekelindeymiş gibi bir görüntüde yer almak istemiyoruz. Yerel yöneticileri belirleyecek olanlar, o yerde yaşayanlardır. Hiçbir yer, hiç kimsenin tekelinde değildir. O yerin halkına yaptıklarımızı, yapacaklarımızı anlatarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kendimize güveniyoruz. Bu yerel seçimlerde İzmir'de de başarılı olacağız. Bizler çalışmalarımıza, işimize devam edeceğiz. 'Şu şehirler şu kişilerin hakimiyetinde' diye konuşmak doğru değil.''

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül de yerel seçimlerde İzmir'in ''AK Parti belediyeciliği'' ile tanışacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*