Göksel'den canlı yayında ortalığı karıştıracak iddia

Göksel'den canlı yayında ortalığı karıştıracak iddia.9480
  • Giriş : 26.05.2008 / 20:30:00
  • Güncelleme : 26.05.2008 / 20:31:25

Göksel, katıldığı bir programda gündemi değerlendirdi. Göksel'in programda söyledikleri satırbaşlarıyla şunlar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Başbakan Erdoğan ekonomik krizi gördü. Kaçmak için "Kapatın bizi" der gibi hali var..."

"Gül'ün eşi sayın RTE nin eşinin omzuna elini atmış fotosu tüm gazetelere servis edildi. 15 yaş küçük olan Emine Hanım'ın omzuna elini atmış omzunda da apoletleri var..."

"1200 kişi salgından hasta. Sayın Bakan Recep Akdağ meydanda yok. İki saatlik yola gitmiyor. Van' daki PKK uzantısı DTP toplantısında Barzani'nin marşı söyleniyor. Kimsenin gıkı çıkmıyor!

Başbakan kendini Ahmet Davutoğlunun sekreteri durumuna düşürdü. "

PAKSÜT'Ü BAŞBAKAN DİNLETTİ

Şimdi bana gelen bir iddiayı sizinle paylaşacağım. Bunlar iddia ama devletin belgelerinde kayıtlı. Teyid ettirdim. Bazı kayıtların devlette olduğunu biliyorum. Türk toplumunu ilgilendiren bir olay bu. Türkiye yerinden hoplayacak.

Başrol oyuncusu da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Anayasa Mahkemesi Üyesi Osman Paksüt'un eşi Ferda Paksüt. Bunlar devlette belgelidir. Melih Gökçek, Ferda Paksüt'ten gaz ihalesi için bir istekte bulunuyor. Anayasa Mahkemesi gaz ihalesini kapatıyor.

Ferda Paksüt ile Gökçek arasındaki bilgi alışverişi bazı kişilerin dikkatini çekiyor. Gökçek, kapatma davasında (güç bende) diyerek mesaj yolluyor. Davada ağırlık kazanmak için, Paksüt'le olan ilişkisini kullanmak istiyor. Çünkü; Gökçek'i aday göstermeyecekler. Gökçek de bu yüzden kendini önemli hissettirmek istiyor.

Başbakan, Gökçek'in Ferda Paksüt'le olan ilişkisinin araştırılmasını istiyor. Bu yüzden de 'dinlenilmesi' emrini veriyor. Ancak YASAL BİR DİNLEME İZNİ YOK. Çünkü bu izni kimse alamaz. Ortaya somut bir şey koymanız gerekir. Hiçbir savcı bu dinleme iznini vermez. Somut bir belge lazım.

Bu dinlemeler kayıt altına alınır. Silinmez. Ama burada böyle bir şey yok. Başbakan Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi'ne emir veriyor. Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz'ın bile haberi yok. O da olay yerine gelince biri telefon açıyor. (Sen bu işe karışma, Başbakan'ın emri) deniliyor.

Ercümen Yılmaz da o yüzden çıkıp gidiyor. Burada dinleme Ferda Paksüt'e yönelik. Paksüt'ün zor zaptedilen bir kadın olduğunu herkes biliyor. Bu dinlemeyi emir veren Başbakan, zor duruma düşmüştür. Bunu herkesin araştırması gerekir.

BU DİNLEME YASADIŞIDIR

Dinleme yapan araçlardan 17 tane var. İkisi poliste. 15 tanesi de askerde. Acaba asker kimleri dinliyor. Yakında bunların bantları da çıkar bir haber ajansından.

Bu araçlar alınırken, Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'e bile haber verilmedi. Bu araçların alındığını Başbakan Erdoğan da bilmiyordu. Bunlar örtülü ödrenekten alındı."

FERDA PAKSÜT PROGRAMA TELEFONLA BAĞLANDI

Programa telefonla katılan Anayasa Mahkemesi Üyesi Osman Paksüt'un eşi Ferda Paksüt'le Erhan Göksel arasında gerilim yaşandı

FERDA PAKSÜT:

"İyi geceler, hayırlı yayınlar. Ankara Doğalgaz Özelleştirilmesi Yasası'nın iptal davasının, Anayasa Mahkemesi'nde reddine benim aracılık ettiğimi iddia etti Erhan Bey (Göksel). Anayasa Mahkemesi'ni ve beni töhmet altında bıraktı. Hakaret etti. Anayasa Mahkemesi çıkar için karar vermez. Bu çirkin iddianın hesabını Erhan Bey yasalar karşısında verecek. Ayrıca, şahsınızın bilgisi için o karar altıya beş değil, büyük çoğunlukla verildi. Anayasa Mahkemesi, satın alınacak, etkilenecek yer değildir. Olayları bilmeden, halkı yanlış yönlendirip ülkeye ve hukuk düzenine zarar veriyor. Bizim güzel bir lafımız vardır. Herkes, karşısındakini kendisi gibi zanneder. Daha fazla konuşmayacağım. Erhan Bey'e yasal işlem başlatacağım ve kendisiyle yasalar önünde hesaplaşacağım. İyi akşamlar diliyorum…

ERHAN GÖKSEL:

Halkın kafasını karıştırmakta Ferda Hanım iyi uzmanmış. Laf ebesi. Yargıya gideceği zaman, iddialar kanıt haline gelir. Neden, çünkü yargıda benim belge sunma şansım doğur. Ben Gaz İhalesi önemli değil dedim. Kapatma davası nedeniyle izleniyordu ve izlenen Ferda Hanım'dı dedim. Neden cevap vermedi Ferda Hanım. Konuyu çarpıtmasın. Ben çok somut bir iddiada bulundum Osman Paksüt'ün dinlenmesi Ferda Hanım nedeniyledir. Dir! Bunun belgelerinin hepsi kayıtlıdır. Neden buna cevap vermedi. İki aydır takipte.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious