'Gol nasip oldu'!

'Gol nasip oldu'!.10375
  • Giriş : 15.05.2006 / 00:00:00

Denizlispor'un başarılı sol kanat oyuncusu Mustafa Keçeli, Fenerbahçe'ye attığı golü nasip olarak değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray'ın Kayserispor'u 3-0 mağlup etmesi ve Fenerbahçe'nin de Denizlispor ile 1-1 berabere kalması neticesinde, Sarı Kırmızılı ekip, Denizlispor sayesinde şampiyon oldu.

1986-1987 sezonunda Beşiktaş'ı şampiyonluktan eden Yeşil Siyahlılar, bu kez Fenerbahçe'yi şampiyonluktan ederek, tarihe altın harflerle geçti. Denizlisporlu futbolcular, 19 yıl sonra tarihi tekerrür ettirdikleri için ayrı bir sevinç yaşıyor.

Fenerbahçe maçında gol atan Denizlispor'un başarılı sol kanat oyuncusu Mustafa Keçeli, şampiyonu belirleme gibi bir iddia ile sahaya çıkmadıklarını, kümede kalma düşüncesiyle mücadele ettiklerini söyledi. "Gol attığında neler hissetin?" sorusuna Mustafa Keçeli, "Gol biraz da nasip oldu. Ani top kapıldı. Orta alanda ilerleyen Yusuf, benim bulunduğum yere (ceza sahası sol tarafına) pas verdi. Vurdum ve gol oldu." yanıtını verdi.

7 haftadır sakat olarak maçlara devam ettiğini de söyleyen Mustafa, "Dizimde problem vardı ancak maçlara çıkmaya devam ettik. Böyle yaparak kendimizi riske ettik. Ama 'takıma lazımsın' dediler. Ben de oynadım." dedi. Mustafa kendi dışında Serhat, Selahattin ve Yusuf'un da sakat olarak sahaya çıktığını ifade etti.

Galatasaray'ın yendiğini öğrenen Fenerbahçeli futbolcuların kendilerine maçı bırakmaları konusunda bazı söylemler olduğunu da aktaran Mustafa, "Gaziantepspor'un 1-0 yendiğini bilmiyorduk. Maçı hâla 0-0 biliyorduk. Bu nedenle gol yemememiz gerektiğini biliyorduk. Tabi Fenerbahçeli futbolcular, Galatasaray'ın yendiğini bildikleri için bazı arkadaşlara maçı bırakmalarını söylemişler." diye konuştu.

Maça çıkarken şampiyonu belirlemek gibi bir hedeflerinin olmadığını, sadece kümede kalmayı hedeflediklerini de kaydeden Mustafa, Fenerbahçe'nin şampiyon olmamasını da "Fenerbahçe'nin şansızlığı buraya getirmeyecekti." sözleriyle yorumladı.

Bu sezonun yoğun ve stresli geçtiğini de dile getiren Mustafa, sözlerini şöyle tamamladı: "Bir türlü düşme potasından kurtulamadık ve umutlarımız son maça kaldı. Fakat bu maçta kenetlendik. İnançla sahaya çıktık ve berabere kaldık. Sonunda da kümede kaldık."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious