Gölbaşı'nda patlama tehlikesi ihtimali

Gölbaşı'nda patlama tehlikesi ihtimali.45478
  • Giriş : 09.01.2009 / 10:47:00
  • Güncelleme : 09.01.2009 / 10:47:33

Gölbaşı'nda Ergenekon'un cephaneliği için kazılar yapılıyor... Cephaneliğin patlama ihtimali söz konusu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ODTÜ Ormanı'na yakın olan arazide yapılan kazı çalışmasında çok sayıda patlayıcı, el bombası, mermi bulunmuştu. Şu anda patlama ihtimaline karşı bölge boşaltılıyor. Aramalar iş makineleriyle devam ediyor. O alan boşaltıldı. İş makineleriyle yapılan çalışmada polis ekipleri patlama olabileceğini düşünüyor.

Bölgede bulunan 2 poşet var. Poşetlerin içerisinde silah ve mermilerinin yanında, patlayıcının da olmasından şüpheleniyor. Krokide birden çok nokta işaretli, aramalarda bu noktalar çerçevesinde genişletiliyor. Kazı çalışmaları iş makineleriyle yapılmaya devam ediyor.

ÖNCEKİ HABERLER

-İKİ DE LAV SİLAHI BULUNDU

Güvenlik güçleri, arazide dedektör tespitiyle yaptığı kazıda bulduğu parçalara ayrılmış lav silahlarını poşetler içinde araçlara taşıdı.

Lav silahlarının zırhlı araçlara karşı kullanıldığı biliniyor.

-SABAHIN İLK IŞIKLARIYLA SİLAHLARA ULAŞILDI

Önceki gün Ankara'da gözaltına alınan eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'in evinde bulunan kroki doğrultusunda aranan arazide çok sayıda bomba ve silah bulundu.

Topraktan çıkarılan el bombası ve silahları poşet içerisinde ve yağlı bir şekilde olduğu belirtiliyor.

Bölgedeki basın mensupları, dedektörlerden gelen metal bulunduğuna dair seslerin güvenlik çemberi dışındanda duyulduğunu belirtiyor.

-GÖLBAŞI'NDA YANAN TAKSİ PANİĞİ

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Gölbaşı ilçesi yakınındaki aramaların yapıldığı alanın yakınından geçen ve Ankara istikametine gitmekte olan bir takside yangın çıktı.

Ömer Salur yönetimindeki 06 T 7112 plakalı takside, ekiplerin kazı çalışmalarından önce başlayan yangına yoldan geçen vatandaşlar ve bölgede bekleyen basın mensupları, yangın söndürme araçlarıyla müdahale etti. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri de soğutma çalışmaları yaptı.

Aracın motorunda çıkan yangın sonunda maddi hasar meydana geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*