Gölcük Vergi Dairesinde patlama: 14 yaralı

Gölcük Vergi Dairesinde patlama: 14 yaralı.18156
  • Giriş : 12.11.2007 / 15:43:00
  • Güncelleme : 12.11.2007 / 15:46:50

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde bulunan vergi dairesinde doğalgaz patlaması meydana geldi. Personelin yemek yediği saatte meydana gelen patlamada 14 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gölcük Adnan Menderes İş Merkezi'nde faaliyet gösteren Gölcük Vergi Dairesi, personelin yemekhanede öğle yemeği yediği saate patlama meydana geldi. Doğalgaz sıkışmasından meydana gelen patlamada binanın duvarları yıkıldı ve 14 personel yaralandı. Çevrede korkuya neden olan patlamayı, esnaflar ilk önce bomba patladığını sandı. Patlamanın etkisi ile çıkan yangından çeşitli yerleri yanan personel hastaneye kaldırıldı. 2 kişinin durumu ağır olduğu belirtilirken 12 kişinin durumu iyi olduğu öğrenildi. Patlamada çeşitli yerlerinde yaralanan personeller, yemekhanede 33 kişi civarında personelin yemek yediği sırada patlamanın meydana geldiğini söyledi.

Patlama ile birlikte vatandaşların büyük bir bölümü sağa sola kaçışırken bölgeye çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Çevrede geniş güvenlik önlemi alındı. İtfaiye ve ambulans ekipleri kısa sürede olay yerine gelerek öncelikle vergi dairesinin yemekhanesinde çıkan yangına müdahale etti. Ardından olay yerindeki yaralılar sırayla dışarıya çıkarılmaya başlandı. Yaralılar dışarıya çıkarılırken söndürme ve sağutma çalışmaları devam etti.

Olayda ağır yaralanan Mal Müdürü Kadir Gürkan ve Tarık Yeşilova Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesine sevk edildi. Yaralanan Vergi Dairesi Müdürü Serdar Çıta ve çalışanlar Turgut Önder, Fatma Atabaş, Neşe Kısacık, Bülent Aykut, Çiğdem Bayrak, Yetkin Şahin, İlknur Coka ve diğer yaralılar Gölcük Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious