Goldaş 8 milyon YTL kar açıkladı

  • Giriş : 10.04.2007 / 00:00:00

Goldaş Kuyumculuk, 2006 yılına ilişkin 8 milyon YTL kar açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Goldaş’tan yapılan açıklamada, Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına uygun olarak hazırlanan konsolide finansal tablolara göre 2006 yılında 3 milyar 150 milyon YTL ciro rakamını elde eden Goldaş Kuyumculuk’un aynı dönemde karını yüzde 52,66 oranında artışla 8 milyon YTL’ye çıkardığı belirtildi.

Geçen yıl ihracatını yüzde 100’ün üzerinde artıran Goldaş’ın 117 milyon 419 bin dolar ihracat gerçekleştirdiği bildirildi.

Şirketin toplam varlıkları yüzde 15,01 artışla 314 milyon 964 bin YTL’ye yükselirken, özsermayesi 145 milyon 791 bin YTL oldu. Goldaş Üst Yöneticisi (CEO) Sedat Yalınkaya, yaptığı değerlendirmede, şirket olarak iyi bir sene geçirdiklerini belirterek, artan satış gelirleri, kar ve ihracat rakamlarının da Goldaş’ın büyümeye devam ettiğinin göstergesi olduğuna işaret etti.

2006 yılında ihracatlarını önemli oranda artırdıklarını ifade eden Yalınkaya, şunları kaydetti: “Goldaş’ın yanı sıra ChipGold, Wedding D’sign, Silver D’sign, Goldaş Diamond gibi farklı markalara ait ürünleri takı ve aksesuar talebinin olduğu dünyanın pek çok ülkesindeki tüketici gruplarına ulaştırmak için çalışıyoruz. Yurt içi ve yurt dışı satış noktalarımızın sayısı artmaya devam ederken, dünyada en fazla lisanslı ürün satışının yapıldığı, dünyaca ünlü spor kulüplerinin de bulunduğu lisanslı ürün portföyümüz büyüyor. Tüm bunlar ihracatımızın ve satış gelirlerimizin artmasında etkili oldu.”

Yalınkaya, istikrarlı büyüme trendini 2007 yılında da sürdürmeyi hedeflediklerini de belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious