Golden Air uçuşa hazırlanıyor

Golden Air uçuşa hazırlanıyor.15217
  • Giriş : 29.08.2006 / 00:00:00

Yeni kurulan Golden Hava Yolu Şirketi (Golden Air), Boing 757 tipi uzun menzilli tek uçağı ile ilk uçuşunu 8 Eylül 2006'da gerçekleştirecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Golden Air Genel Müdürü Başkanı Ahmet Güler, fiyat konusunda sadece Türkiye'de değil tüm dünya piyasalarında bir karmaşıklık olduğunu söyledi. Güler, "Son yıllarda düşük fiyat adı altında bir mantık geliştirildi. Bunlar ortaya çıkıp 'biz her tarafa 19 Euro'ya yolcu uçuruyoruz.' diyorlar. Oradaki mantık, reklam kazanmak. Çünkü vergiler sadece 18 - 19 Euro tutuyor. Bunun üzerinde bir fiyat yoktur. Fakat bir bakıyorsunuz vergi 60 Euro'ya çıkıyor. Böyle olunca bilet fiyatlarıda otomatik olarak 80 Euro'ya çıkıyor. Biz hiçbir zaman fiyat üzerinde spekülasyon yapmayacağız." ifadelerini kullandı.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Ahmet Güler, kısa ve uzun vadedeki planlarını şöyle anlattı; "Tüm dünyada 2 çeşit taşımacılık vardır. Bunlardan biri turizme yönelik taşımacılık, diğeri ise gerçekten bir 'Airlines Hava Yolu Şirketi' olmak için yapılan havacılık. Biz Tur Oparatörü olarak değilde bir 'Airlines' olarak bir şirket kurup hava yolu yolcusuna hitap eden ve gerçekten tarifeli olarak uçabilen, daha sonra büyük çaplı uçaklarla yarışabilecek ve hizmet verebilecek bir şirket olmak için yola çıktık." Yolcu olarak başta Avrupa'da yaşayan gurbetçiler olmak üzere herkesin kendi yolcuları olabileceğini belirten Güler, belli bir süre sonra tarifeli uçuşlara başlayarak kendi yolcularını kendilerinin oluşturacağını dile getirdi.

Bir yolcu olarak bu kadar şirket varken neden sizin şirketinizi seçelim? şeklindeki soruyu Güler, "Bunlar Boing 757 tipi, uzun menzilli uçabilen ve bagaj problemi olmayan geniş gövdeli uçaklar. Hem kısa hem uzun menzilli uçuşlar yapabilme kabiliyetine sahip. Krizler döneminde istediğimiz şekilde ve noktada kullanabileceğimiz bize esneklik sağlayabilecek uçaklar. Yolcularımıza uçmak istedikleri noktalara en rahat, en emniyetli şekilde uçacakları uçağı, ekibi en emniyetli şekilde hazırladık. Pilotlarımız ise 15 bin saatin üzerinde uçmuş en kaliteli pilotlardır." diye yanıtladı.

Dört ortakla 2005 yılında kurulan Golden Hava Yolu Şirketi, bünyesinde 1 tane uçak bulunduruyor. Boing 757 - 200 tipi, 8 - 9 saat havada kalabilen uzun menzilli ve geniş gövdeli özelliklere sahip olan bu uçağın aynısını şirket Aralık ayında getirecek. Uçak sayısını gelecek yıl 4'e çıkarmayı planlayan Golden Air'in, yurtiçi uçuş seferi yapacağı şehirler: İstanbul, Ankara, Kayseri, Adana, Antalya ve İzmir iken, yurdışı uçuş seferlerinin ise Tel-Aviv, Stutgard, Düsseldorf ve Paris.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious