"Gone Baby Gone", Madeleine'in gölgesinde

  • Giriş : 07.03.2008 / 23:55:00

Filmdeki olayların bir kaçırma olayıyla benzeşmesi nedeniyle İngiltere'de gösterime giriş tarihi ertelenen Gone Baby Gone'un 6 Haziran 2008'de vizyona gireceği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Oyuncu Ben Affleck’in ilk yönetmenlik sınavı “Gone, Baby, Gone”ın başrollerinde Casey Affleck (Ocean’s Eleven), Michelle Monaghan (Mission: Impossible III), Oscar ödüllü Morgan Freeman ve Oscar adayı aktör Ed Harris oynuyorlar.

Mystic River”ın da yazarı olan Dennis Lehane’nin romanından uyarlanan, senaryosunu Ben Affleck ile Aaron Stockard’ın yazdığı filmde Boston yeraltı dünyasının en çirkin, en tehlikeli / belalı kesimlerinde kaçırılan 4 yaşındaki bir kız çocuğunu bulmaya çalışan iki özel detektifin sürükleyici öyküsü anlatılıyor.

İngiltere'de filmin gösteriminin ertelenmesinin nedeni ise bir süre önce kaçırılan küçük kız Madeleine McCann. Madeleine'in kaçırılmasıyla filmin paralellikleri içermesi üzerinde filmin yapımcısı Miramax, Ekim 2007'de gösterilmesi planlanan filmi ertelemişti.

Ne zaman yayınlanacağı belirsiz olan filmin yayın tarihi en sonunda Haziran 2008 olarak açıklandı.

Oscar öncesi partilerde boy gösteren Ben Affleck, "Biz neler olup bittiği konusunda hassas davranmak zorundayız" diye konuştu.

Film ve kaçırma olayı arasında benzerlikler olduğunu kabul eden Affleck, olaydan sonra filmi bir kez daha ve daha dikkatli izlediğini ancak iki olay arasındaki benzerlik dışında başka bir benzerlik bulunmadığını söyledi.

4 yaşındaki Madeleine McCann, Portekiz'in tatil kasabalarından Algarve'da ailesiyle birlikte kaldığı daireden 3 Mayıs 2007'de ortadan kaybolmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious