Gönen kaplıcalarına talep yoğun

Gönen kaplıcalarına talep yoğun.13916
  • Giriş : 28.06.2009 / 10:49:00

Balıkesir'in Gönen ilçesindeki kaplıcalarda doluluk oranının krize rağmen yüzde 90'a ulaştığı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gönen Kaplıcaları A.Ş Genel Müdürü Ahmet Yörük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, krize rağmen çok sayıda yerli ve yabancı turistin, şirketleri bünyesinde bulunan otelleri tercih ettiğini söyledi.

Kaplıcaların doluluk oranının yüksek olmasının hem kendileri hem de ilçede faaliyet gösteren esnaf açısından çok önemli olduğunu ifade eden Yörük, yerli turistler kadar Arnavutluk, Makedonya ve Yunanistan'dan gelen yabancıların da kaplıcalara yoğun talep gösterdiklerini anlattı.

Firma olarak ilçeye daha fazla yerli ve yabancı turistin gelmesi için tur operatörleriyle görüşmelerinin aralıksız devam ettiğini dile getiren Yörük, şunları kaydetti:

''Yapılan görüşmeler meyvelerini vermeye başladı. Görüşmeler sonrasında geçen hafta içinde Yunanistan'dan 100 kişilik bir turist kafilesi bölgedeki bir otele yerleşti. 2004 yılında 12 milyon lira borcu bulunan Gönen Kaplıcaları A.Ş, yönetim kurulu başkanlığına Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar'ın gelmesiyle birlikte canlandı. 2 yıl gibi kısa bir sürede kendini toparlayan firma, bir yandan borç ödedi öbür taraftan 4 milyon 200 bin liralık yatırım yaptı. Yapılan bu yatırımlarla şirket bünyesindeki otellerimiz cazibe merkezi haline geldi.''

Yörük, krizde bazı turistik tesislerin müşteri bulmakta sıkıntı çektiğini ifade ederek, ''Bizim otellerimizin doluluk oranı yüzde 90'a ulaştı. Talep giderek artıyor. Bu gidişle yazı dolu dolu geçireceğiz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*