Gönlü zengin Sivaslı

Gönlü zengin Sivaslı.44277
  • Giriş : 31.03.2008 / 18:06:00

Romanya'da 2 ay önce sayısal lotodan 9.3 Milyon Euro ikramiye kazanan Sivaslı Ali Arslan İstanbul'da oynanan Kasımpaşa maçının ardından Sivasspor'a 100 bin dolar bağışta bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sivas'tan 17 yıl önce Romanya'ya giden ve burada açtığı firmanın yanı sıra iki ay önce kazandığı rekor ikramiye ile de adından söz ettiren işadamı Ali Arslan, Sivasspor'un 4-0 kazandığı Kasımpaşa maçının ardından Başkan Mecnun Otyakmaz ve Asbaşkan Erdal Sarılar ile bir araya gelerek kulübe 100 bin dolar bağışta bulundu.

Sivaslı olmaktan, Sivassporlu olmaktan gurur duyduğunu ve Sivasspor'un Turkcell Süper Ligine çıkmasıyla birlikte Sivas adına marka haline gelen takımı desteklemek için karar verdiğini dile getiren Ali Arslan, "Sivaslıyım. Sivasspor'un hastasıyım. İmkanlarım ölçüsünde Romanya'dan gelerek maçlara gidiyorum. İstanbul'da oynanan tüm maçlara gittim. Sivasspor Sivas'ın markası oldu. Sivasspor'u bu güne getirenlerden Allah razı olsun" dedi.

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ve ekibine Sivas adına teşekkür ettiğini de dile getiren Ali Arslan "İki ay önce Romanya'da sayısal lotodan 9,3 milyon Euro'luk rekor ikramiyeyi kazanarak ülkede tarihe geçtim. Benimle ilgili herkes bir şeyler konuştu. Ben iş adamıyım. Elbette kazandığım ödülü nasıl değerlendireceğimi çok iyi bilirim. Sivasspor benim takımım. Benim yöremim takımı bu takıma her Sivaslı gibi benimde destekçi olmam gerekiyordu. Bende Başkan Mecnun Otyakmaz'ı arayarak 100 bin dolar bağışta bulunmak istedim. İstanbul'a geldiğimde hem Kasımpaşa maçını izledim, maç sonrasında da destekte bulundum.Takımın başarısı ortada. Her Sivaslı bu takıma destekçi olmalı. Sözde değil özde Sivaslılık ruhu ile herkes elinden geleni vermeli" dedi.

Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz ise "Sivasspor sadece yönetim kurulunun değil tüm Sivaslıların takımıdır.Bu takıma Nüfus cüzdanında Sivas yazan herkesin destekçi olması gerekiyor. İş adamımız Ali Arslan'a teşekkür ediyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious