'Gönlüm Galatasaray'dan yana'

  • Giriş : 03.12.2006 / 00:00:00

Batman'da yaptığı inceleme ve açılışların ardından Batman'ın tarihi ilçesi Hasankeyf'i ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bu akşam oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray maçı hakkındaki görüşlerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaraylı olduğunu belirten Bakan Çelik, "Galatasaray'ın galip gelmesini temenni ediyorum" dedi. Bütün ailesinin Fenerbahçeli olduğunu belirten Bakan Çelik, kendisinin Galatasaraylı olmakla renk kattığını ifade etti.

Açıklama sonrası, Hasankeyf'te tarihi mekanları gezen Bakan Çelik, tarihi Yolgeçen hanında çay içtikten sonra gezmeye gelen öğretmenlerle fotoğraf çektirdi. Hasankeyf'i su altında bırakacak Ilısu barajına da değinen Bakan Çelik, "Kültür ve enerji arasında bir denge oluşturmak gerektiğini" ifade etti. Çevre ve kültür kaygısıyla baraja karşı çıkanların olabileceğini belirten Bakan Çelik buna saygı göstermek gerektiğini belirterek, "Kültürü enerjiye feda etme veya enerjiyi kültüre feda etme lüksümüz yok. Bu ikisi arasında denge kurmak gerekir. Kurtarılabilenler kurtarılır. Kalanlar kalır. Ama kurtarılanlar eskisi gibi olur mu, olmaz." dedi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious