Gönül, Harzai ile görüştü

  • Giriş : 06.08.2006 / 00:00:00

Afganistan'da bulunan Milli Savunma Bakanı Gönül Hamit Karzai ile görüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2 günlük resmi ziyaret için Kabil'de bulunan Vecdi Gönül 6 kişilik heyetiyle birlikte Afganistan Devlet Başkanı Hamit Karzai'yi ziyaret etti. Sıcak geçen görüşme sonrası bir açıklama yapılmadı.

Vecdi Gönül ayrıca Afgan Savunma Bakanı General Abdurrahim Vardak ile makamında bir görüşme yaptı. Düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Gönül, Afganistan'a üçüncü kez iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerini sağlamlaştırmak için geldiğini söyledi. Gönül, "Afganistan'daki durum gün geçtikçe çok daha iyiye gitmektedir. Herşeyden evvel Afgan halkını ve idaresini tebrik ediyorum" diye konuştu. Türk askerinin Afganistan'daki görevi ile ilgili bir soruyu da yanıtlayan Gönül, "Türk askeri şu an üç bölgede görev yapıyor. Biri ISAF, ikincisi Sibertke ve bu ağustos ayından itibaren de merkez komutanlığında göreve başlayacak" dedi.

Afganistan Savunma Bakanı Abdurrahim Vardak da açıklamasında "Türkiye Afganistan için en yakın dost ve kardeş ülke olarak sayılmaktadır. Çok sıkı tarihi ilişkiler bunu açıklamaktadır. Türkiye Afganistan için çok büyük tarihi adımlar atmıştır" diye konuştu. Vardak, "Türk halkı ve devleti daima Afgan halkının yanında oldu" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious