Gönül, Heron için İsrail'e gidecek

Gönül, Heron için İsrail'e gidecek.19527
  • Giriş : 23.10.2008 / 09:56:00

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Heron'un en önemli özelliğinin gökyüzünden yerdeki en küçük kımıldamayı dahi tespit edebilecek kabiliyette olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, gelecek hafta teknik bir ekiple İsrail'e giderek Türkiye'nin satın alacağı insansız hava araçlarının denemelerinde hazır bulunacağını söyledi. Gönül, AK Parti Gaziemir İlçe Kongresi'ne katıldı. Kongre öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gönül, İsrail'den alacağımız insansız hava Heronlar'ın gelecek hafta denemelerinin yapılacağını kaydederek, "Teknik ekiple beraber İsrail'e giderek bu denemelerde hazır bulunacağım. Temenni ediyorum ki, denemeler başarılı olur. Kasım ayı sonuna kadar da 2 tanesi peşinen alınmak üzere 10 adet Heron insansız hava aracı Türk Silahlı Kuvvetleri'ne dahil olur" diye konuştu

ABD İSTİHBARATI AYRI

Bir gazetecinin satın alınacak Heron insansız hava uçaklarının "Türkiye'yi ABD'nin istihbaratına bağımlılıktan kurtarıp kurtarmayacağını" sorması üzerine Bakan Gönül, her istihbaratın kendine özgü karakteri olduğunu söyledi.

YENİŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*