Gönül, 'silah' haberlerine kızgın

Gönül, 'silah' haberlerine kızgın.43906
  • Giriş : 09.08.2007 / 21:12:00
  • Güncelleme : 09.08.2007 / 21:19:01

Vecdi Gönül bakanlara silahları cebinden aldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, "59. Hükümet döneminin sona ermesinin tes'idi (kutlaması) ve veda amacıyla, bakanlara yerli sanayi ürünü birer tabanca tevcih edildiğini" belirterek, "silahların bedelini kendisinin ödediğini" bildirdi.

Gönül, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, "bakanlara sanayi ürünü tabanca tevcih edilirken, kamu görevlileri etik davranış ilkeleri ile başvuru usul ve esasları hakkında yönetmelik ve 3628 sayılı kanuna aykırı hususun bulunmaması hasebiyle, bakanların böyle bir hatırayı kabulde tereddüt etmeyeceklerinin düşünüldüğünü" ifade etti.

Gönül, "Girsan-MKEK ortak yapımı olan ve tamamen yerli üretim 'Yavuz 16 Standart' model tabancalar, Türk Silah Sanayii'nin teknik olarak geldiği noktayı en iyi şekilde gösteren mükemmel ürünler olup, kampanya fiyatı ile tanesi 600 YTL'den satın alınmıştır. Takdir edilir ki bu tabancaların hatıradan öte başka bir işlevi olmayacağı aşikardır. Hukuka, örf ve adetlerimize tamamen uygun, biraz da duygusal bir olayın, yeterli bilgiye sahip olunmadan ve şahsıma sorulmadan yayına konu yapılması fevkalade üzücüdür" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious