Gönül: "Elimizden geleni yapıyoruz"

Gönül:
  • Giriş : 26.03.2009 / 13:01:00

Gönül, Yazıcıoğlu ve beraberindekileri götüren helikopterin bulunabilmesi ''devlet''in elinden geleni yaptığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gönül, Kocaeli'nin Derince ilçesinde AK Parti seçim bürosunda gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, helikopterin bulunabilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi.

Bakan Gönül, şöyle konuştu:

''İnşallah kendileri de onları arayanlar da salimen geri dönerler. Çünkü çok büyük bir asker ve sivil kurtarma grubu gitti. Onlar, inşallah hem kendileri hem kazazedeleri alır gelirler. Bu tür operasyonlarda bazı ihtimaller de var. Çok üzüldük, Muhsin Bey benim gençlik yıllarından tanıdığım, vatanına milletine bağlı, siyasette de en ufak bir lekesi olmayan çok değerli bir arkadaşımızdır.''

-''DIŞ POLİTİKADA DA ÇOK ÖNEMLİ MESAFELER ALINDI''-

İktidara geldiklerinde Türkiye'nin milli gelirinin 230 milyar dolar, kişi başına düşen milli gelirin ise 3 bin 300 dolar olduğunu bildiren Bakan Gönül, şimdi ise Türkiye'nin milli gelirinin 700 milyar dolara yükseldiğini, kişi başına milli gelirin ise 9 bin doları aştığını vurguladı.

Türkiye'nin dünyanın 26. büyük ekonomisiyken 17. sıraya yükseldiğini, Avrupa'nın ise 6. ekonomisi olduğunu ifade eden Gönül, ''Ekonomik bakımdan zenginleşmenin yanında Türk milletinin verdiği destekle dış politikada da çok önemli mesafeler alındı'' dedi.

Mahalli idarelerde de hizmetlerin aynen devam etmesini istediklerini dile getiren Bakan Gönül, AK Parti Derince Belediye Başkan Adayı Aziz Alemdar için vatandaşlardan destek istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*