'Gönül Köprüsü' gönülleri fethetti

'Gönül Köprüsü' gönülleri fethetti.5585
  • Giriş : 19.07.2008 / 09:13:00

MEB ve Turkcell'in işbirliğiyle hayata geçirilen Gönül Köprüsü projesinde sona yaklaşılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Doğu'dan Batı'ya 100 bin öğrencinin birbirleriyle tanışmasını, kültürlerini tanımasını hedefleyen Gönül Köprüsü Projesi için Bakan Çelik 'Öğrencilerimizi ABD’ye, Avrupa’ya göndereceğiz. Hedefimiz sınırlarımızı aşmak' dedi.

Millî Eğitim Bakanlığı ve Turkcell'in işbirliğiyle hayata geçirilen 'Gönül Köprüsü' projesinde sona yaklaşılıyor. Proje kapsamında İstanbul'a gelen Şanlıurfalı 400 öğrenci, Millî Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, İstanbul Valisi Muammer Güler ve Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan'ın katıldığı bir törenle evlerine uğurlandı.

Baltalimanı'nda yapılan törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik, "Turkcell Genel Müdrü Ciliv ile konuştum. İnşallah bu proje büyüyeyerek devam edecek. Gönül Köprüsü'nün Türkiye sınırlarının dışına da taşmasını istiyoruz. Sınırları aşıp Avrupa'ya ABD'ye gönül köprüsünü uzatacağız" şeklinde konuştu. Çocuklara "Gül bahçesinin gonca gülleri" diye hitap eden Bakan Çelik, 81 ilin valisine ve sponsorlara teşekkür etti.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, ise böyle bir projeye destek vermekten ötürü gurur duyduklarını ifade etti.

Nisan ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle lansmanı yapılan ve 3 Haziran'da Diyarbakır'da başlatılan projenin tamamlanmasıyla birlikte 100 bin öğrencinin doğudan batıya, batıdan doğuya gönül köprüsü kurması hedefleniyor. Temmuz ayı sonunda bitirilecek projenin İstanbul ayağında ise bugüne kadar 6 bin öğrenci misafir edildi.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*